Android Market: 100 tysięcy nowych aplikacji w cztery miesiące

Ostatnio pisaliśmy o statystykach związanych z samymi użytkownikami systemu operacyjnego Android. Dzisiaj natomiast chcemy podzielić się kolejną ciekawą nowinką. Otóż tylko w ciągu ostatnich czterech miesięcy firma Google odnotowała w Android Markecie nieco ponad 100 tysięcy nowych aplikacji do smartfonów i tabletów.

Firma Distimo przedstawiła raport, w którym zajęła się przede wszystkim zainteresowaniem ludzi z całego świata Android Marketem.

Po przeczytaniu oficjalnych danych przygotowanych przez Distimo nikogo nie zdziwiły umieszczone w nich liczby. Okazało się bowiem, że firma Google w swoim markecie może poszczycić się już ponad 400 tysiącami aplikacji dostępnych na urządzenia z systemem Android.

Co ciekawe, tylko w ciągu ostatnich czterech miesięcy Android Market zyskał 100 tysięcy nowych narzędzi na urządzenia multimedialne, co jest zdecydowanie dobrym wynikiem. Wygląda więc na to, że już wkrótce popularny „Zielony Market” będzie miał w ofercie aż pół miliona aplikacji!

Warto napisać także, że – według Distimo – aż 68 procent „androidowych” aplikacji to wersje darmowe.

Do głównego konkurenta, to jest Apple i jego AppStore, Market wciąż jednak traci sporo i firma Google z pewnością musi się jeszcze wiele napracować, by stać się posiadaczem najpopularniejszego mobilnego systemu operacyjnego.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button