AlcoDroid – tracker spożywanego alkoholu

Nie oszukujmy się, alkohol spożywa prawie każdy, kogo znamy. Na pewno kojarzycie więcej osób pijących, niż tych, które uprawiają sporty. AlcoDroid jest odpowiednikiem Endomondo, lecz dla alkoholu :) Brzmi to dość ciekawie i jednocześnie wydaje się być niepotrzebne, lecz AlcoDroid wydaje się być pożyteczną aplikacją – oczywiście nie tylko dla alkoholików.

Przejdźmy jednak do zasady działania aplikacji. Przy pierwszym uruchamianiu podajemy swoje dane personalne, a mianowicie wagę oraz płeć. Potrzebne będą one do obliczania naszego aktualnego stanu zawartości alkoholu we krwi, który na bieżąco jest wyświetlany w aplikacji i oczywiście spada z czasem. Należy brać tego typu wyniku z przymrużeniem oka i nie mogą one decydować o prowadzeniu  pojazdów.

unnamed[3]unnamed[2]

Obsługa AlcoDroid jest niesamowicie prosta. Wybieramy 'Add a Drink’ i wybieramy jedno z gotowych już ustawień: małe piwo(500ml, 4%), zwykłe piwo (500ml, 5%), wino lub shota. Bez problemu możemy dodawać własne trunki. Jedyne dostępne opcje to nazwa, ilość oraz procentowa zawartość alkoholu.

Jak już wspominałem wcześniej do dyspozycji mamy także statystyki. Możemy obejrzeć listę wszystkich wypitych alkoholi wraz z dokładną datą i godziną, a także ogólne spożycie alkoholu, średnie, dzień kiedy wypiliśmy najwięcej, ile dni trzeźwych oraz podsumowania  każdego dnia, tygodnia czy też miesiąca. Tego typu dane możemy także przeglądać na dość prostych wykresach.

Aplikacja ma potencjał rozwinąć się na zdecydowanie lepszą, na przykład poprzez lepszy deisgn. Aktualnie wykorzystywany jest design Holo, który sprawdza się bardzo słabo.

Za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button