PlayBC – próbka fantastycznej edukacyjne aplikacji dla dzieci

PlayBC to tylko próbka tego, co możemy odkryć w pełnej wersji aplikacji. Ta edukacyjna gra pomaga dzieciom w nauce alfabetu. Przeznaczona jest dla maluchów od 3 roku życia. Autorzy podkreślają, że podczas tworzenia narzędzia kontaktowali się z psychologiami i innymi specjalistami, by stworzyć produkt w pełni kompatybilny z dziecięcym umysłem. Mam dziwne wrażenie, że wszystko poszło po ich myśli.

Co prawda PlayBC to tylko jedna darmowa literka, jednak odkrycie jej i zapamiętanie zajmuje około 10-15 minut. Jest to gwarancja, że dziecko zapamięta i skojarzy sobie literę z animacjami, jakie miały miejsce na ekranie. Każda bowiem literka alfabetu to oddzielna historia, w której maluch musi czynnie uczestniczyć.

Główną bohaterką aplikacji jest kobyłko-żyrafa, która w przesłodki sposób porusza się po planszy. Wybierając jedyną dostępną literkę ,,A”, przenosimy się do magicznego i kolorowego świata. Pierwszym naszym zadaniem jest ułożenie literki z dostępnych elementów. Kiedy nam się powiedzie, przechodzimy do prawidłowej części zabawy.

W interaktywnej bajce bierzemy udział bardzo aktywnie. To my kierujemy postacią, która zmierza w kierunku wskazanym przez lektora. Wiele obiektów na planszy jest ruchomych. Po kliknięciu zwykle otrzymujemy nazwę przedmiotu (oczywiście zaczynającą się na literkę ,,a”).

Warto wspomnieć o tym, że cały ekran gry jest tak dopasowany, aby kształty poszczególnych liter powtarzały się w wielu miejscach, zmuszając dziecko do zapamiętania. Jest to bardzo sprytny a jednocześnie sprawdzony sposób na naukę poprzez zabawę.

Każdą kolejną literkę można odblokować, przenosząc się do portalu. Autorzy – studio Webgames zabezpieczyli system mikropłatności specjalnym dostępem. By móc przejść do płatności, należy przytrzymać przez 2 sekundy przycisk, który opisany jest w cwany sposób. Jest to gwarancja tego, że dziecko nie wejdzie w miejsce, w którym go być nie powinno.

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button