Action Sugar Craze – dobra podróba Candy Crush

Produkcja Lingying Dong prawie niczym nie różni się od pierwowzoru – Candy Crush Sagi. Zarówno w przypadku pierwszej i drugiej gierki, mamy do czynienia z kategorią match 3, słodyczami do zbijania, bonusami w takiej samej postaci, specjalnymi cukierkami, dającymi specyficzne efekty podczas gry, oraz identycznymi efektami dźwiękowymi.

Nie wiem dlaczego autorzy Action Sugar Craze nie mogli choćby trochę się wysilić i pozmieniać reguł gry. Widocznie poszli na łatwiznę i skopiowali dzieło studia King. Trzeba przyznać, że całkiem dobrze im to wyszło. Gra działa płynnie i wydaje mi się, że jest szybsza od poprzednika. Nie zmienia to jednak faktu, że to żywa kopia. A tego nie lubimy.

Podobnie jak w Candy Crush Saga, w Action Sugar Craze mamy do czynienia z wszędobylskimi słodyczami. Plansza wypełnia się słodkościami, a naszym zadaniem jest dopasowanie minimum trzech takich samych kolorystycznie obiektów. Jeżeli uda się zbić więcej niż trzy słodycze, otrzymujemy bonus. Inne bonusy są za poczwórne kombinacje, inna za narożne, a jeszcze inne za pięcioelementowe.

Zebrane fanty można wykorzystać od razu na planszy. Dzięki nim, uzyskujemy większy mnożnik punktów, bądź po prostu nagle znika nam kilkanaście klocków.

Gdyby nie moja wielka sympatia do ,,match 3″, prawdopodobnie bardzo bym skrytykowała opisywaną produkcję, gdyż jest praktycznie identyczna, jak oryginał. Pic polega na tym, że chyba sama przestawię się na Action Sugar Craze… Gra działa szybciej, nie trzeba czekać na animacje, które wydłużają zabawę, klocki opadają momentalnie i nie blokują nam kolejnych ruchów.

Etapów do przejścia jest ponad 100, przez co możemy oddać się przyjemności na długie godziny. Co więcej – są one ciągle aktualizowane, więc możemy mieć pewność, że nie dojdziemy do momentu, w którym gra się po prostu skończy.

Polecam wszystkim fanom ,,match 3″, a także tym, którzy do tej pory nie mieli okazji na przetestowanie swoich umiejętności w tej grze logicznej. Kolorowo, słodko, ale niestety podróbkowo. Tak,czy inaczej – zostawiam apkę na swoim urządzeniu.

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button