7×7 – prosta produkcja logiczna

Gry logiczne to, obok zręcznościowych, najczęściej wybierany gatunek gier na smartfony, gdzie są one zazwyczaj proste i niewymagające. Tego typu gry doskonale sprawdzają się jako trening naszego umysłu – choćby w autobusie. 7×7 to właśnie tego typu gra o prostym mechanizmie.

Po włączeniu gry przednimi pojawia się plansza, która to ma szerokość 7 i wysokość 7 kwadratów. Stąd też wziął się tytuł. Na każdym z 49 pól pojawiać się będą stopniowo kolejne czterokątny. Naszym zadaniem jest układanie ich w taki sposób, żeby tworzyły one linię składającą się z czterech kolejnych, jednokolorowych kwadratów. Możemy robić to pionowo, poziomo oraz na ukos. Po każdym kolejnym ruchu materializują się przed nami kolejne 3 kwadraty. Przesuwamy ja za pomocą kliknięcia tego, który chcemy przenieść oraz miejsca docelowego. Należy pamiętać, że przesuwają się one tylko po wolnych polach i nie mogą przeskoczyć nad innymi.

Nie możemy doprowadzić do zapełnienia całego poziomu, bo wtedy po prostu przegrywamy. Bardzo proste zasady, które opanuje nawet dziecko. Zabawy jest całe mnóstwo, a z każdą kolejną grą idzie nam coraz lepiej. Do dyspozycji otrzymujemy także trzy opcje wsparcia. Przesunięcie klocka w dowolne miejsce oraz cofnięcie ruchu.

Gra wygląda strasznie przyjemnie. Standardowy w ostatnich czasach minimalizm sprawdza się świetnie. Odpowiednio dobrano kolory, które to nie rażą w oczy i dobrze zgrywają się z innymi. Polecamy.

Za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button