AndroidDarmoweGry na Androida

Leappy Dog – piesek – kulka podbija serca Polaków

Leappy Dog to produkcja polskiego studia Futurum. Zawsze chętnie przyglądamy się aplikacjom mobilnym naszych rodaków, a w dniu dzisiejszym nadeszła ta piękna chwila, w której my, jako redaktorzy i jednocześnie gracze, możemy być dumni! Dawno nie spotkaliśmy się z grą, która w taki sposób by nas zahipnotyzowała.

Głównym bohaterem produkcji jest żółty piesek w brązowe łaty. Postać poruszając się po planszach, zwija się w kulkę, by szybciej przemieszczać się po zakamarkach. W trakcie swojej podróży kolekcjonuje owieczki – są to swego rodzaju punkty, które przeliczane są w końcowym wyniku na 1, 2, bądź 3 gwiazdki.

Końcowym etapem poziomu jest buda. Należy wiedzieć, że wejście do niej bez żadnej owieczki nie ma sensu – będziemy zmuszeni do rozpoczęcia levelu od nowa, a co za tym idzie – powtarzać to, co już przechodziliśmy.

Przeszkadzajki, jakie spotkamy w grze, to przede wszystkim przepaści, oraz czerwone, niebezpieczne ,,podłogi”. Wśród pomocy znajdą się trampoliny umożliwiające przeskakiwanie na wysokie platformy. Nic nie zastąpi jednak naszych palców zmieniających położenie pieska względem obiektu na którym się znajduje

Produkcja jest osadzona w bardzo ciekawym klimacie. Plansza jest trójwymiarowa. Kiedy podczas gry przeciągamy palcem w prawo, bądź w lewo, odkrywamy miejsca, których wcześniej nie dostrzegaliśmy. Pomysł podobny jest do Monument Valley (aplikacja była uhonorowana przez nas w rankingu Top 10 gier 2014 roku.

Graficznie tytuł prezentuje się wyśmienicie. Jestem zachwycona, oszołomiona i w ogóle cała w skowronkach. Was pozostawiam z grą sam na sam, a ja zabieram się za kolejne poziomy. Tych do przejścia jest 60 a światów do odkrycia 2.

Pobierz w Google Play.

Review Overview

Wykonanie
Sterowanie
Pomysł

Polecamy!

Cudowna gra polskiego studia, dzięki której można oderwać się od rzeczywistości i wejść do świata kudłatej kuleczki 🙂

Tagi

Podobne

Close