WordQuest – łącz litery i twórz angielskie słówka

Studio Apprope opublikowało kilka dni temu produkcję o nazwie WordQuest. Aplikacja nie jest skomplikowana i przeznaczona jest raczej dla młodszych Czytelników, ale… I właśnie – tu pojawia się magiczna bariera językowa. Teoretycznie słówka zawarte w apce są bardzo proste (przynajmniej na początku), i dla dzieci angielskojęzycznych nie będę żadną przeszkodą, lecz dla osób nie znających języka mogą stanowić spore wyzwanie. Innymi słowy – nasi rodacy mogą wybrać WordQuest jako swego rodzaju pomoc w nauce języka angielskiego.

1

Gra jest banalnie prosta. Cel: znalezienie słowa ukrytego pod rozsypanymi literkami. Sposobem na łączenie jest przeciąganie palcem po planszy w taki sposób, by ,,wężyk” kolejno zagarnął wszystkie literki w odpowiedniej kolejności.

Dość istotną kwestią jest fakt, że musimy wykorzystać wszystkie podane litery i ułożyć wyraz z góry dla nas zaplanowany. Innymi słowy – jeżeli z liter można stworzyć dwa albo więcej słowa, musimy kombinować do tej pory, aż aplikacja stwierdzi, że trafiliśmy ;)

Większość wyrazów pochodzi z zeszytu przedszkolaka, ucznia szkoły podstawowej, czy gimnazjum. Wiadomo – wraz z pięciem się po drabinie kariery, dochodzi nie tylko wyższy poziom zaawansowania słów, ale także ich długość. Zamiast trzyliterowych wyrazów, przyjdzie nam tworzyć wężyki składające się z 8 liter.

3

Podpowiedzi w grze oczywiście są i zależnie od zasobności naszego portfela mogą występować w dużej, bądź małej ilości. Niech będzie jasność – za pomyłki nie płacimy i nie tracimy żadnych żyć. Jeżeli już nam kompletnie ,,nie idzie”, możemy skorzystać z podpowiedzi kosztującej 89 złotych monet. Na start dostajemy spory pakiecik, więc na parę ,,hintów” możemy sobie pozwolić.

By podrasować budżet, wchodzimy na Facebooka, Twittera i inne i lajkujemy strony aplikacji – klasyka, dzięki której gry mają tak wiele polubień :) Sądzę jednak, że lepszy taki sposób, niż konieczność płacenia za wszystko w prawdziwych pieniądzach (chociaż i taka opcja istnieje).

2

Zabawa jest przyjemna i wcale nie taka prosta jak może się wydawać. Jeżeli stoicie z angielskim dość dobrze, spróbujcie swoich sił – dajcie znać jak daleko udało Wam się dojść ;)

Pobierz w AppStore (banner poniżej), bądź w Google Play.

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button