A Monster Ate My Homework – uratuj swoje książki!

Co prawda autorzy A Monster Ate My Homework moim zdaniem postawili sobie bardzo wysoko poprzeczkę, wybierając na tematykę aplikacji ratowanie pracy domowej uczniów, lecz tym większy zachwyt mnie ogarnął, kiedy kilka godzin temu miałam przyjemność testować grę. Jej zasady są proste, lecz pokonywanie kolejnych poziomów przychodzi z dużą trudnością. Mam nadzieję, że dacie się namówić na ratowanie prac domowych – chociaż tych wirtualnych ;)

rw

Akcja gry toczy się w różnych miejscach. Do dyspozycji mamy 6 różnych epizodów – niektóre przenoszą nas na środek wody, inne do pomieszczeń. W każdym jednak cel jest taki sam – unicestwienie potworków, które zaczaiły się na pliki naszych książek.

Obiekty ustawione są na kartonowych pudełkach, co nadaje tytułowi studia Geek Beach bardzo ciekawego charakteru. Czysto techniczna grafika zachęca do zabawy, a masa poziomów utrzymuje gracza w transie.

W potwory rzucamy kulkami. Dotykamy miejsca na planszy, w które chcemy wybić piłkę, a następnie obserwujemy. Jeżeli na planszy pozostanie jakikolwiek stworek, przegrywamy misję. To samo dzieje się, kiedy z tekturowej platformy spadną wszystkie nasze podręczniki.

fs

Za level możemy otrzymać maksymalnie trzy gwiazdki. Warto się o nie postarać, bo dzięki nim jesteśmy w stanie odblokować następne epizody, czyli grać w zupełnie nowym świecie.

Autorzy zastosowali w swoim dziele różne zasady fizyki, w tym siłę grawitacji. Jest to ciekawa forma nauki, zmuszająca do myślenia nad kolejnymi ruchami. Nie mamy określonej ilości piłek, lecz zbytnia zwłoka skutkuje dekoncentracją, więc z doświadczenia radzę – działać, póki mózg jeszcze się nie wymiksował :)

a

W niektórych sytuacjach będziemy musieli dokładnie przyjrzeć się planszy. Oznacza to, że przy pomocy gestów, obejrzymy miejsce akcji z każdej możliwej strony. Często bowiem potworki chowają się za książkami, bądź perfidnie zasadzają się w miejscach, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Grafika 3D sprawia, że szybko i sprawnie możemy wszystko monitorować, bez konieczności zmian w układzie kamer, czy tym podobnych.

Pobierz w AppStore (banner poniżej), bądź w Google Play.

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button