Word Up Dog – psie nieszczęście

Word Up Dog to historyjka pewnego psiaka, który uwielbia hip-hop. Pewnego dnia, zwierzaka spotkała straszna tragedia. Podczas codziennej przechadzki po podwórku, wyczuł kość pod ziemią – kiedy zaczął kopać, ziemia się rozszerzyła i malec wpadł do dziwnego, podziemnego labiryntu. Bez kości nie jest w stanie sobie poradzić z kopaniem – białe gnaty dają mu siłę i energię. Za pomocą zbierania przydatnych literek i sprzedawania ich spotkanym istotom, zdobywa życiodajne kostki.

Uwagę w produkcji autorstwa Sarah Northway przykuwa oprawa dźwiękowa aplikacji. Dla niektórych będzie przyjemna – kojarzy się z hip-hopem, bądź rapem, dla innych wręcz męcząca. Ja należę do tej drugiej grupy, więc grałam bez włączonej muzyczki. Na szczęście nie przeszkadzało mi to w świetnej zabawie.

W ziemi poukrywane są poszczególne litery. Nasz pies może kopać dowolne tunele, o ile ma odpowiedni zapas kości. Jedna kostka odpowiada jednemu przekopanemu kwadratowi. Podczas swojej podróży należy zaplanować takie miejsca, w których w bliskiej odległości znajdują się gnaty.

Kiedy zbierzemy pewną liczbę liter (widzimy je na pasku górnym), musimy ułożyć z nich słowo składające się z minimum 3 liter. Mimo, że jest to język angielski, nawet najmniej zaawansowani językowo gracze powinni sobie poradzić. Jeżeli uda nam się wyznaczyć słowo (podobnie jak w scrabble), klikamy przycisk ,,sell”. Otrzymujemy ofertę. Walutą są kości. Możemy wyrazić zgodę, bądź anulować sprzedaż, szukając kolejnych liter, dzięki którym uda nam się wyszukać dłuższe słowo.

Zasada jest prosta: im dłuższy wyraz, tym większa premia. Na bonusowe kości możemy liczyć w przypadku naprawdę dobrych słów, bądź wygrania walki z czasem, czego symbolem jest zegarek umieszczony na ekranie. Jeżeli w ciągu wyznaczonych minut sprzedamy na przykład 5-literowe słowo, dostajemy super-pakę kości.

Zabawa jest bardzo przyjemna i wciągająca. Do przejścia jest dużo leveli, różniących się od siebie przede wszystkim grafiką. Jeżeli uda nam się zebrać 100 kości, awansujemy do następnego poziomu.

icon
Word Up DogNorthway Games Corp.GamesBezpłatneDownload
Tags

Zakłady bukmacherskie

Back to top button
Close