Word Hex – gra słowna od polskiego producenta

Lubisz wolne chwile spędzać, grając w różnego rodzaju łamigłówki słowne, jednak do tej pory nie mogłeś robić tego na swoim telefonie, ponieważ wszystkie dostępne aplikacje były w obcym języku? W takim razie ekipa z Very Nice Studio rozwiązała Twój problem, gdyż zamieściła kilka dni temu w AppStore polską grę słowną, którą znaleźć można pod nazwą Word Hex.

Chcąc sprawdzić swój zasób słownictwa w rodzimym języku, jeszcze do niedawna trzeba było grać w Scrabble bądź coś podobnego do nich. Niektórzy z Was mogą powiedzieć, że nic nie stało przeszkodzie, by na smartfonach grać w anglojęzyczne wersje słownych łamigłówek. Fakt, dzięki nim można było się trochę nauczyć w bardzo popularnym w dzisiejszych czasach języku. Nie zmienia to jednak faktu, że używanie polskojęzycznych aplikacji sprawia zdecydowanie więcej frajdy.

Zasady gry Word Hex nie należą do skomplikowanych i można ich nauczyć się dosłownie w kilkanaście sekund. Zadanie gracza w opisywanej przez nas produkcji polega bowiem jedynie na układaniu słówek z rozsypanki liter. Literki zaznaczamy za pomocą palca, a za każdy prawidłowo znaleziony wyraz otrzymujemy punkty. Rzecz jasna, im więcej słówek mamy na koncie, tym lepiej dla nas.

Mobilny produkt Very Nice Studio oferuje dwa tryby gry: Refleks i Relaks. Jak się zapewne domyślacie, w pierwszym z tych trybów mamy na znalezienie wyrazów mniej czasu, niż w tym drugim. Niestety, na razie nie ma możliwości gry w trybie Multiplayer. Twórcy aplikacji zapewniają jednak, że pracują już nad nim i wkrótce go udostępnią.

Jeżeli graliście już trochę w gry słowne na swoich smartfonach, to oprawa graficzna w Word Hex nie zrobi na Was większego wrażenia. Mimo to, wizualnie opisywana produkcja prezentuje się naprawdę bardzo ładnie i w tej kwestii nie mamy jej nic do zarzucenia (w sumie to nic jej do zarzucenia nie mamy ;)), choć na pewno nie jest na tyle oryginalna, by doświadczeni gracze mieli powody, by się nią zachwycać.

Word Hex można pobrać z AppStore za darmo. Darmowa wersja gry zawiera reklamy, tak więc udostępniono również wersję odpłatną aplikacji, która owe natarczywe bannery usuwa.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button