Duolingo – naucz się języka prostą metodą!

Chciałbyś nauczyć się jakiegoś języka w domowym zaciszu zupełnie za darmo? Teraz będziesz miał taką możliwość. Dzięki aplikacji Duolingo, podszkolisz swoją wiedzę z angielskiego (lub innego języka podstawowego) i poznasz język dodatkowy. Gotowi na zabawę w poliglotę?

duo0

Początkowo ustawiamy swoje dane, wybieramy język ojczysty (niestety polskiego nie ma), a następnie ten, którego mamy ochotę się nauczyć. Nauka jest bardzo przyjemna, bo lekcje prowadzone są w sposób, który umożliwia zapamiętywanie poprzez pamięć wzrokową, słuchową a także obrazkową.

Lekacja 1 – tylko ona jest odblokowana – aby przejść do kolejnej – musimy wykazać się wiedzą i zarobić dzięki temu kilka złotych monet, na zakup ,,lesson 2″. Ja wybrałam język hiszpański, bo chciałabym bez problemu dogadywać się w języku moich wujów. Jak wygląda nauka z Duolingo?

Wyświetlają nam się cztery obrazki, każdy z nich jest podpisany w wybranym przez nas języku (u mnie hiszpański). W górnej części ekranu otrzymujemy za każdym razem zadanie do rozwiązania. Moje polegało na ,,select the boy” – wybrałam obrazek z chłopcem i podpisem ,,el nino” – to był pierwszy kontakt z hiszpańskim w tej aplikacji.duo2

Następny krok stanowi wysłuchanie w wybranym języku, przetłumaczonego słowa. Miła pani z pięknym akcentem, przeczytała mi opis obrazka, który wybrałam. Klikamy ,,check” – aplikacja ustala, czy prawidłowo zaznaczyliśmy tłumaczenie. Gdy stwierdzi, że tak – musimy na kolejnej stronie napisać słowo po hiszpańsku, lub angielsku – zależnie od poziomu.

Aplikacja bardzo mi się spodobała ze względu na swoją prostotę i innowacyjność nauczania. Z pewnością pozostawię ją u siebie na dłużej.

Do pobrania za darmo w AppStore.

Ocena appsblog.pl: 8/10.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button