Wojna – karciana bitwa

81247f96-9bbe-4a0a-9961-bea0992673f1Nie ma chyba prostszej i dłuższej gry karcianej niż wojna. Ta banalna gra wypełniała mnóstwo czasu wolnego. I tak możemy być i teraz. Chcesz znów poczuć tą karcianą rywalizację? Nie czekaj tylko ściągnij wojnę na swojego smartfona!

Mateusz Szymanski jako wydawca gier na Windows’a Phone stworzył do tej pory cztery proste aplikacje. Tym razem postawił na czystą klasykę i wywołał istną Wojnę!

Zasady gry są chyba wszystkim znane. Na wstępie trzeba wspomnieć, że akurat ta gra wymaga dwóch graczy. Bez kompana ani rusz! Przeciwnicy dostają po 12 kart. Każdy z graczy po kolei odsłania jedną z kart i toczy się bitwa. Ten, który ma większą liczbę oczek na karcie wygrywa i zabiera kartę przeciwnika. Gra kończy się kiedy jeden z uczestników nie ma kart i nie może już wojować.

Autor aplikacji stworzył dodatkową opcję aby uatrakcyjnić zabawę. Jest to możliwość oszukiwania. Można wyłożyć kartę nie pierwszą a drugą z kolei. Jednak, żeby nie było aż tak łatwo, karty nie są pokazywane i trzeba zapamiętać ich kolejność.

Nie jest to gra szczycąca się niebywałą i świetną grafiką. Jasne, niczego w niej nie brakuje, ale jest ona nazbyt prosta i przez to nieatrakcyjna. Efekty dźwiękowe są bardzo dobijające. Dźwięk wygranej nie jest jeszcze najgorszy ale porażka jest sygnalizowana w bardzo okrutny dla ucha sposób.

Nie można tutaj zbyt wiele powiedzieć, gdyż jest to wierne odwzorowanie klasycznej gry. Sposób wykonania jest faktycznie prosty i może należałoby bardziej przyłożyć się do wykonania atrakcyjniejszej wizualnej części aplikacji. Dla największych fanów będzie to chyba wystarczająca alternatywa.

Ocena końcowa : 4/10.

Gra dostępna za darmo na Windowsphone.com

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button