Wired – główkowanie na najwyższym poziomie

Jeżeli macie ochotę nieco rozruszać swoje szare komórki, lecz nie za bardzo widzi Wam się uczenie na zajęcia w szkole czy przeczytanie jakiejś mądrej książki, gra zatytułowana Wired powinna jak najszybciej znaleźć się w Waszych smartfonach.

Zadanie gracza w produkcji Wired jest raczej nieskomplikowane (jak zresztą w większości mobilnych łamigłówek). Aby przejść w opisywanej grze konkretną planszę, trzeba w taki sposób rozplanować połączenie znajdujących się na ekranie gwiazdek, by łączące ich linie nie krzyżowały się ze sobą. Przykład w postaci kilku rozgrywek znaleźć można w filmiku zamieszczonym na końcu tego wpisu, tak więc o samych zasadach nie ma już raczej co pisać.

Mobilny produkt studia Magma Mobile oferuje swoim użytkownikom blisko 6 tysięcy leveli, co jest niesamowicie dobrym wynikiem, nawet jak na grę logiczn. Każdy z poziomów przechodzi się na czas – im szybciej uda nam się rozwiązać łamigłówkę, tym więcej gwiazdek otrzymujemy. W najgorszym wypadku zdobyć można jedną gwiazdkę, a w najlepszym – trzy.

Początkowo wydawało nam się, że wspomniane gwiazdki są jedynie nieznaczącym dodatkiem. Dość szybko okazało się jednak, że można dzięki nim dokupować różnego rodzaju dodatki ułatwiające grę. Jeden z power-upów pozwalają nam na zamrożenie czasu, inny na usunięcie z planszy wybranej gwiazdki, a ostatni – pominięcie danego poziomu.

Oczywiście, jeżeli nie mamy ochoty zbierać gwiazdek, lecz mimo to zależy nam na ulepszeniach, możemy skorzystać z mikropłatności. Autorzy gry nie przypominają o nich w zbyt nachalny sposób, a poza tym można całą grę przejść bez korzystania z nich, co jest – według nas – sporą zaletą.

Jeśli chodzi o oprawę graficzną, to ta zastosowana w Wired jak najbardziej przypadła nam do gustu. Neonowy klimat gry powinien się spodobać nawet bardziej wybrednym graczom. Rzecz jasna, pod warunkiem, że w ogóle akceptują oni produkcje bez nowoczesnego trójwymiaru.

Mobilną łamigłówkę polegającą na łączeniu ze sobą gwiazdek, pobrać można z Google Play zupełnie za darmo. Czy warto? Naszym zdaniem, zdecydowanie tak. Szczególnie jeśli jest się fanem gatunku.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button