Atooma – Twój smartfon jeszcze bardziej dostosowany do Ciebie

Macie dość ciągłego włączania trybu cichego, gdy ustawicie budzik bądź uruchomicie GPS? Ten i wiele innych Waszych problemów podobnego typu rozwiązać może niezwykle ciekawa aplikacja Atooma, która jest do pobrania z Google Play zupełnie za darmo.

Program mobilny Atooma działa na prostej zasadzie. Pozwala on nam na łączenie ze sobą dwóch funkcji na zasadzie zdań warunkowych, to jest „jeśli włączymy funkcję X, to uruchomi się Y”. Możliwości jest tutaj całkiem sporo. Dwa przykłady podaliśmy we wstępie, inne można bez problemu stworzyć samemu. Jak? O tym napiszemy poniżej.

Autorzy aplikacji umieścili w swoim produkcie dwa krążki. Przekręcając pierwszy z nich, ustawiamy czynność, jaka musi zajść, by uruchomiło się to, co wyznaczymy za pomocą krążka numer dwa. Na jednym możemy, przykładowo, ustawić aktywację trybu cichego, a na drugim dezaktywację połączenia z siecią. Skutkiem tego typu operacji będzie automatycznie wyłączanie się Wi-Fi wraz z wyłączeniem dźwięków dzwonka w smartfonie.

Bardzo przejrzysty interfejs sprawia, że z Atoomy korzysta się niezwykle przyjemnie i nie ma się najmniejszych problemów ze zrozumieniem dostępnych w niej opcji.

Oczywiście, zapoznanie się z wszystkimi możliwościami programu trochę czasu zajmuje, lecz, na szczęście, nie trzeba samemu kombinować ze wspomnianymi krążkami, by stworzyć ciekawe zautomatyzowane funkcje. A wszystko to dlatego, że opisywana aplikacja tworzy wokół siebie społeczność udostępniającą tworzone przez siebie mechanizmy, których działanie jest dokładnie opisywane. Można więc tylko zainstalować na swoim urządzeniu program, a następnie wybierać odpowiednie opcje i stosować je u siebie.Ciekawe rozwiązanie, prawda?

Atooma na razie jest w wersji beta, tak więc można spodziewać się, że nie wszystkie oferowane przez nią funkcje działają prawidłowo. Można również liczyć się  z tym, że wkrótce jej funkcjonalność jeszcze bardziej wzrośnie.

Aplikację z tego wpisu pobrać można z Google Play za darmo. Naszym zdaniem, warto, ale ostateczna decyzja, rzecz jasna, należy tylko i wyłącznie od Was.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button