VVVVVV – platformówka nie z tego wymiaru

VVVVVV to gra nie tylko o bardzo oryginalnym tytule, ale także niesamowicie wciągającej akcji. Wcielając się w rolę kapitana statku kosmicznego, którego maszyna rozbiła się w czasoprzestrzeni, musimy znaleźć resztę załogi, które pogubiła się w ogromnym pikselowym świecie. Wykorzystując siłę grawitacji, staramy się sprowadzić do teleportów wszystkich swoich przyjaciół.

W grze przenosimy się do lat 80-tych, gdzie pikselowa grafika 2D była standardem. Uwierzcie mi, bądź nie – dużo lepiej czuję się w takich klimatach, niż w odpicowanych do granic produkcjach ,,na czasie”. Grafika w grze jest praktycznie jednokolorowa, co pozwala odpocząć oczom … nie na długo! W trakcie niektórych wyzwań przyjdzie nam poruszać się na planszy, w tle której przepływają z dużą prędkością różnego rodzaju przedmioty. Jest to totalny mózgotrzep, przez który kręci nam się w głowie. Tylko najlepsi podołają tym zadaniom.

Autorem gry jest Terry Cavanagh. Twórca zadbał o to, by gracze czuli się jak za starych, dobrych czasów, gdzie najważniejsza była grywalność i akcja, a nie oprawa graficzna. Trzeba przyznać że idealnie mu się to udało. Mimo okrojonej grafiki, spędzamy w produkcji dużo więcej czasu niż w popularnych, nowoczesnych gierkach.

Wśród przeszkód, jakie spotkamy na planszy znajdą się przede wszystkim kolce, które zabijają nas automatycznie i jeżeli uprzednio nie skorzystaliśmy z zapisu w punkcie, przenoszą nas na początek planszy. Poza kolcami znajdziemy potworki, ukryte pułapki, ruchome platformy i inne.

Autor bardzo dokładnie odwzorował oryginał gry pochodzący z zamierzchłych już czasów. Nawet sterowanie dotykowe zaprogramował tak, by ikonki nie zasłaniały planszy. Wszystko na wzór popularnej kiedyś platformówki, która podbijała serca ówczesnych graczy.

icon
VVVVVVDistractionware LimitedGames13,99 złDownload

Zakłady bukmacherskie

Back to top button