Vivino – już nigdy nie zapomnisz o winie, które piłeś

Pisałeś ostatnio u znajomych świetne wino i chciałbyś zapamiętać wygląd jego etykiety? A może wybierając  alkohol do kolacji ciężko jest Ci się na coś zdecydować i szukasz pomocy u innych? W obu tych przypadkach powinna przydać się aplikacja Vivino, która dostępna jest zupełnie za darmo w Google Play i AppStore.

Vivino nie jest jeszcze w Polsce bardzo znane. Na świecie jest to jednak niezwykle popularna aplikacja, w rozwój której zainwestował sam Janus Friss, założyciel Skype’a. Warto więc nieco więcej o niej napisać, gdyż naprawdę oferuje swoim użytkownikom bardzo wiele ciekawych funkcji.

Do prawidłowego funkcjonowania programu potrzebny jest jedynie smartfon z aparatem. Sama aplikacja działa w bardzo prosty sposób. Gdy chcemy zapisać w pamięci telefonu wino, które przed chwilą wypiliśmy albo po prostu dowiedzieć się czegoś więcej o konkretnym trunku, skanujemy jego etykietę i czekamy na informacje wyświetlone przez program.

Vivino poza nazwą wina pokazuje nam również jego ogólną ocenę użytkowników aplikacji, a także przedstawia kilka ciekawych informacji, na przykład, do jakiego typu jedzenia dane wino pasuje. Oczywiście, w programie dostępne są też komentarze o konkretnym trunku, do których dodać możemy również swoją własną opinię.

Aplikacja każde skanowane przez nas wino zapamiętuje. Dzięki temu możemy w dowolnym momencie polecić znajomemu naprawdę dobry alkohol albo pokazać mu, z którym winem nie powinien eksperymentować.

Rozpoznawanie etykiet w programie działa prawidłowo. Baza dostępnych trunków musi być w nim naprawdę spora, gdyż rozpoznaje on nie tylko te droższe, lecz również te nieco tańsze trunki, co jak najbardziej należy pochwalić.

Vivino dostępne jest w Google Play i AppStore. Jeżeli jesteście miłośnikami wina, aplikacja ta z całą pewnością powinna znaleźć się w Waszych smartfonach.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button