Posiłkomierz – wyrób w swoje zdrowe nawyki żywieniowe

Jeżeli od dawna zdajesz sobie sprawę z tego, że Twoje nawyki żywieniowe nie należą do najzdrowszych, lecz cały czas nic z tym nie robisz, a chciałbyś wreszcie zacząć – aplikacja Posiłkomierz stworzona przez firmę Nestle jest tym, czego potrzebujesz.

Wbrew temu, co mówi wiele osób, nie trzeba bardzo mocno ograniczać jedzenia, by być zdrowym i nieźle wyglądać. Ważne jest przede wszystkim to, by posiłki każdego dnia spożywać o regularnych porach. W dzisiejszych czasach, jak wiemy, jest to trudne zadanie, szczególnie, gdy ma się wiele spraw na głowie. Na szczęście są już tego typu aplikacje jak chociażby Posiłkomierz, które rozwiązują po części problem zapominania o jedzeniu.

Program stworzony na zlecenie firmy Nestle jest swego rodzaju przypominajką dla osób, które chcą wyrobić w sobie zdrowe nawyki żywieniowe.  Działanie aplikacji opiera się w głównej mierze na uruchamianiu alarmów o odpowiedniej porze, czyli w godzinach, w których należy spożyć posiłek. Podobno po kilku tygodniach używania tego typu narzędzia, człowiek zaczyna przyzwyczajać się do jedzenia pięć razy dziennie i nie potrzebuje już wówczas niczego, co musiałoby mu o tym przypominać.

Posiłkomierz – poza opisywaną wyżej funkcją – pozwala także na rozwiązanie specjalnie przygotowanego quizu. Dzięki niemu można dowiedzieć się, czy to, jak jemy jest zdrowe i ewentualnie co musimy zrobić, by takie właśnie było.

Oczywiście, w programie znalazło się również miejsce dla różnego rodzaju porad dotyczących zdrowego odżywiania. Dostępna jest nawet zakładka, w której użytkownik aplikacji może zapoznać się ze smacznymi i zdrowymi przepisami kulinarnymi.

Posiłkomierz obsługuje się bardzo dobrze, a wszystkie dostępne w nim zakładki działają prawidłowo. Dostępny jest on w Google Play i AppStore zupełnie za darmo, tak więc nic nie stoi na przeszkodzie by go wypróbować.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button