PiMath – kalkulator dla tych, co mają problemy z matematyką

Matematyka od dawien dawna sprawia problemy uczniom szkół średnich. Mimo że zadania na niej cały czas są bardzo podobne, to jednak dzisiejsza młodzież z ich rozwiązywaniem powinna mieć zdecydowanie mniejsze problemy, niż wcześniejsze pokolenia. A wszystko to dlatego, że w XXI wieku skorzystać można z PiMath – zaawansowanego kalkulatora na system Android.

„Masz problemy z matematyką?” od tego pytania zaczyna się opis PiMath w Google Play. Jako że nigdy do mózgów matematycznych nie należałem, śmiało mogłem odpowiedzieć na to pytanie twierdząco i sprawdzić, czy rzeczywiście stworzony przez naszego rodaka kalkulator byłby w stanie pomóc mi, gdybym jeszcze chodził do szkoły.

PiMath autorstwa Marka Walacha oferuje pomoc w rozwiązywaniu wielu różnego rodzaju zadaniach matematycznych. Dostępny jest w nim zarówno prosty kalkulator, jak i narzędzia służące do wykonywania funkcji liniowych, logarytmicznych czy trygonometrycznych.

Obsługiwanie programu nie jest jakoś przesadnie skomplikowane. Widać, że stworzony jest on dla tych, co faktycznie nie mają głowy do matematyki, a po prostu chcą wprowadzić dane i czekać na rozwiązanie.

W PiMath najbardziej podobać się może opcja rysowania wykresów. Dzięki niej bez najmniejszego problemu każdy jest w stanie rozwiązać podstawowe zadania z funkcji albo po prostu może sprawdzić, czy sam dobrze dany przykład zrobił.

Jeżeli chodzi o sam wygląd aplikacji, to nie można mieć do niego jakichkolwiek zastrzeżeń. Obsługując PiMath nie ma się wrażenia, że w  menu panuje chaos – wszystko jest poukładane i czytelne dzięki przewijanej liście ciekawie zrobionych kafelków.

W chwili obecnej polski zaawansowany kalkulator dostępny jest w Google Play w dwóch wersjach: płatnej i bezpłatnej. Ta druga nie pozwala nam na rozwiązywanie zadań z zakresu funkcji, poza funkcją liniową.

Biorąc pod uwagę, że rok szkolny dopiero się zaczął, uważamy, że warto aplikacją z tego wpisu bliżej się zainteresować. Szczególnie, że jej autor zapowiada kolejne aktualizacje z, między innymi, ciągami i działaniami na zbiorach.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button