Vampire’s Fall – bo nie tylko grafika się liczy.

Mamy ogromną pogoń za coraz to bardziej wymyślnymi graficznie grami. Powoli przesiąka ta tendencja z komputerów osobistych na telefony i tablety, głównie ze względu na wzrastającą moc obliczeniową tych sprzętów. Jednak są dobre gry, które grafiką nie grzeszą.

unnamedCATBLNVQ

Vampire’s Fall to moje odkrycie, napisane przez drużynę developerów ze studia Early Morning Studio, którzy debiutują na Google Play z tą grą. Wcielamy się w niej w człowieka, który został ugryziony przez wampira. Ten sam krwiopijca zabija naszą rodzinę, więc trzeba się zemścić, dlatego ruszamy za nim w pogoń. Z ugryzieniem sami stajemy się miłośnikami krwi i możemy wybrać, jakiego typu wampirem chcemy zostać (2 różniące się umiejętnościami i nastawieniem typy). Sterowanie jest staro-eRPeGowe – poruszamy się po lokacjach tapając w nie, a walka toczy się turowo, za pomocą punktów akcji i umiejętności naszego bohatera. O ile pierwsze chwile spędzimy, jak w każdym RPG – tłukąc szczury i ćmy, by zdobyć jakiś przyzwoity poziom, to potem zaczyna się robić ciekawie, fabuła toczy się do przodu, ma trochę zwrotów, ale niestety jest liniowo. Twórcy wrzucili do gry ponad tysiąc przedmiotów, każdy z unikalnym wyglądem i statystykami. To dość dużo, nie? Gdy osiągniemy odpowiednio wysoki poziom, możemy udać się też do Halls of the Dead, gdzie pokonując trudne potwory mamy szansę na wygranie unikalnego przedmiotu, dającego nam przewagę w grze wieloosobowej. Tu niestety nie mamy co liczyć na taryfę ulgową, często trafiamy na ludzi, którzy grają w tą grę od dawna i przerastają nas poziomem, ale czasem trafi się też wyrównana potyczka.

unnamedCASFF1GX

Graficznie nie ma szoku, tekstury i postacie narysowane są, szczerze mówiąc w bardzo uproszczony sposób przez niezbyt utalentowanego grafika. Niektóre animacje ataków są naprawdę ładne i efektowne, jak na taką konwencję gry, jednak jeśli ktoś jest estetą, to niestety się zawiedzie. W ostatnim patchu dodano muzykę, ale też nie ma szału. Społeczność tej gry jest bardzo przyjazna, a twórcy otwarci na propozycje, można to zaliczyć na pewno do zalet.

Jeśli szukasz dobrej fabuły na słabszy sprzęt, to gra dla Ciebie!

Ocena AppsBlog to 6/10.

Vampire’s Fall za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button