Unblock Car – łamigówka na parkingu samochodowym

Parkowanie w trudnych miejscach potrafi nieraz przysporzyć niemałego problemu. Czasem jednak trudniejszym zadaniem jest wyjechanie z określonego, zatłoczonego miejsca, aniżeli wjechanie do niego, o czym przekonać się powinniście, grając w Unblock Car.

W Unblock Car zadaniem gracza jest wyjechanie samochodem z parkingu. Niby nic trudnego, a jednak. Nie możemy bowiem tutaj kombinować sterowanym przez nas pojazdem, a musimy poprzestawiać inne samochody, których właściciele najwidoczniej nie zostali nauczeni, jak prawidłowo powinno się zatrzymywać pomiędzy wyznaczonymi liniami.

Niemałym utrudnieniem w produkcji Mouse Games jest fakt, iż wszystkie zaparkowane w niej samochody możemy ustawiać tylko i wyłącznie w linii prostej i kierować nimi jedynie do przodu bądź do tyłu. Nie wchodzi więc w grę wykręcanie pojazdami i ustawianie ich idealnie na miejscach parkingowych, co mogłoby się okazać dużo łatwiejszym zadaniem od tego, które faktycznie na nas czeka.

Autorzy Unblock Car piszą, że w ich mobilnym produkcie znaleźć można blisko 2000 plansz w trzech poziomach trudności. Niestety, w krótkim czasie nie byliśmy w stanie sprawdzić, ile w owej informacji jest prawdy. Pozostaje więc wierzyć na słowo ludziom z Mouse Games, którzy w opisywaną tutaj grę naprawdę musieli włożyć trochę pracy.

W aplikacjach dla fanów łamigłówek oprawa graficzna nie jest najważniejszym elementem. Nie będziemy się więc w tym wpisie zajmować wizualnymi aspektami gry i napiszemy tylko tyle, że Unblock Car wygląda całkiem nieźle i, według nas, nikogo nie powinien przestraszyć zastosowaną w nim grafiką.

Dużo ważniejszy od oprawy graficznej jest w grach logicznych poziom trudności. Przyznać trzeba, że pierwsze levele w aplikacji od Mouse Games nie robiły na nas większego wrażenia i raczej nie mieliśmy problemów ze zdobywaniem w nich trzech gwiazdek (gwiazdki zdobywa się w zależności od tego, w ile sekund wykona się zadanie i ile do tego potrzebowało się ruchów). Później zrobiło się jednak zdecydowanie trudniej. Jeżeli więc należycie do fanów aplikacji, które sprawiają, że Wasz mózg od myślenia zaczyna pulsować jak szalony – Unblock Car to coś dla Was.

Opisywany tutaj tytuł znajdziecie w Google Play. W chwili obecnej jest on darmowy.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button