Twitch – oglądaj streamy z ulubionych gier

W AppStore jak i w Google Play pojawiła się aplikacja o nazwie Twitch. Narzędzie swoją konstrukcją przypomina odrobinę YouTube’a, jednak skierowane jest do ludzi, którzy typowo skupiają się na oglądaniu streamów, czyli relacji online z różnych gier. Niezależnie więc czy jesteście fanami Minecratfa, Diablo, czy LoL’a, znajdziecie coś ciekawego dla siebie.

Aplikacja stworzona jest w prosty i bardzo klarowny sposób. Działa zarówno w pionowej orientacji telefonu, jak i w poziomej. Większy ekran (poziomy) bardziej przypadł mi do gustu.

Pasek boczny to typowa wyszukiwarka zarówno gier, jak i autorów filmików. Wystarczy wpisać interesującą nas frazę, a narzędzie samo znajdzie proponowane streamy dla nas. Do wyboru mamy gry i kanały. Mamy okazję na śledzenie poszczególnych graczy i czatowanie z nimi w trybie online.

W apce bez przerwy coś się dzieje. Poza oglądaniem zaawansowanych plansz w grach, możemy zadawać pytania swoich streamowym mistrzom i pozostałym czytelnikom. Nad każdym filmem widnieją dwie ikonki. Jedna – serduszko, to dodanie kanału do ulubionych. Oznacza to mniej więcej tyle, że następnym razem nie będziemy musieli wyszukiwać ulubionej gry w wyszukiwarce.

Kolejną sprawą jest wyświetlenie informacji na temat samego gracza, bądź produkcji. Niektórzy zamieszczają w swoich opisach linki do podstron, bądź odpowiadają na najczęściej zadawane pytania. Znajdziemy zarówno bardzo rozgadanych graczy, którzy przez 18h non stop nawijają, jak i takich, których zastępuje muzyka.

Zarejestrowanie się w aplikacji jest konieczne do brania czynnego udziału w dyskusjach i czatach. Bez tego jesteśmy tylko anonimowymi oglądaczami bez większych szans na rozwój.

Do tej pory streamy można było oglądać głównie na PC. Na szczęście rozwój technologiczny pnie się w górę i mamy okazję na monitorowanie ulubionych rozgrywek w każdym miejscu na świecie, posiadając jedynie przenośne urządzenie i internet.

Spotkałam się z komentarzami, że aplikacja się zacina i psuje. Ja nie spotkałam się z żadnymi problemami, więc oceniam jedynie to, co udało mi się zauważyć podczas testów.

Pobierz w AppStore (banner poniżej), bądź w Google Play.

icon
Twitch: Live Game StreamingTwitch Interactive, Inc.Photo & VideoBezpłatneDownload
Tags

Zakłady bukmacherskie

Back to top button
Close