tTorrent – bardzo dobry klient na smartfona

Dzisiaj z torrentów korzysta prawie każdy. Czasem trzeba coś ściągnąć po prostu, bo jest nam to potrzebne, a twórcy darmowych aplikacji zamiast inwestowania w serwer wolą udostępnić swój program za pomocą torrenta. Wtedy to hosterami są po prostu zwykli użytkownicy wraz ze swoimi komputerami.

Telefony bardzo się rozwinęły i przekształciły w smartfony. Przejęły mnóstwo funkcji komputerów. Jedną z nich stało się także pobieranie za pomocą Internetu. WiFi jest teraz praktycznie wszędzie i w domu mamy także do niego dostęp. Dzisiejsza aplikacja oferuje nam korzystanie z sieci torrent.
Co nam oferuje? No właśnie możliwość pobierania. Dość szybkiego pobierania. W wersji darmowej mamy ograniczenie do 250KB/s, a więc jednomegabajtowy plik pobierzemy w 4 sekundy. To dość wolno, lecz w większości przypadków to wystarcza, a wiele osób nie ma nawet tak szybkiego łącza w domu.

Jak więc działa aplikacja? Dodajemy plik torrent albo sami go wyszukujemy za pomocą dodatkowej aplikacji i tyle. Wybieramy pliki i miejsce docelowe no i pobieramy. Co ciekawe aplikacja radzi sobie dość sprawnie i wszystkie pliki pobierane są bardzo szybko – tak jak na komputerze stacjonarnym. Na telefonie udało mi się osiągnąć transfer 2.5MB/s. Co jest dość imponującym wynikiem. 2gigabajty zostały pobrane w 15minut. To bardzo dobry wynik.

Możemy pobierać kilka plików jednocześnie, korzystać z sieci DHT, linków magnet i wielu innych rzeczy, które spotkamy normalnie w wersji stacjonarnej. Zdecydowanie polecamy osobom, które chcą pobierać na telefonie nawet większe pliki.

Za darmo w wersji Lite oraz za 13 w wersji Pro.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button