Touch n’ help – aplikacja, która może uratować życie

W ofercie różnych sklepów internetowych z aplikacjami można znaleźć całą masę programów, które udostępniają teoretyczne informacje dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Dzisiaj chcieliśmy przedstawić Wam zupełnie nowy pomysł na mobilne narzędzie ratujące życie. Touch n’ help to swego rodzaju mobilna instrukcja, dzięki której nawet w najbardziej stresujących sytuacjach nie zapomnisz o tym co należy zrobić, by przedłużyć życie jakiejś osobie.

Na łamach naszego blogu już nieraz pojawiały się wpisy dotyczące programów do nauki pierwszej pomocy. Wszystkie z nich były jednak zupełnie inne od Touch n’ help, bowiem uczyły jedynie teorii, a jak zapewne dobrze zdajecie sobie sprawę – w ekstremalnych sytuacjach człowiek czasem zapomina o „bożym świecie” i to właśnie dlatego opisywana tutaj aplikacja jest godna polecenia.

Jak wspomnieliśmy we wstępie do tego wpisu, Touch n’ help jest swego rodzaju instrukcją, która pozwala nam wykonać każdy krok książkowej pierwszej pomocy. Sprawa jest dość prosta: po włączeniu programu naciskamy przycisk „Ratuj”, a następnie wykonujemy każdy krok wyświetlający się na ekranie naszego urządzenia.

Co bardzo ważne, użytkownik aplikacji może odpowiedzieć na pytanie o stan zdrowia poszkodowanego, dzięki czemu Touch n’ help jeszcze lepiej będzie w stanie pomóc nam w udzieleniu pierwszej pomocy.

To, co wyróżnia Touch n’ help na tle innych tego typu programów, to bez wątpienia również funkcja sygnałów dźwiękowych mających na celu pomaganie nam w utrzymaniu tempa skutecznej reanimacji.

Mimo że wielu z Was może nie do końca zrozumieć użyteczność aplikacji opisywanej w tym wpisie (sam osobiście nie wyobrażam sobie sytuacji, w której ktoś wyciąga telefon po tym, jak był świadkiem jakiegoś poważnego wypadku), uważam, że Touch n’ help jest godnym polecenia narzędziem, do którego każdy z nas przynajmniej raz w tygodniu powinien zajrzeć, by poszerzyć swoją wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy.

Produkt studia Kainos Software można pobrać z AppStore zupełnie za darmo.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button