Blondynka na językach – program do nauki angielskiego nie tylko dla blondynek

Książka Beaty Pawlikowskiej pt. „Blondynka na językach” przez jakiś czas była w jedną z lepiej sprzedających się pozycji w naszym kraju. Dla tych wszystkich, którym podoba się podejście znanej dziennikarski do nauki języków obcych, mamy dobą wiadomość – w AppStore jakiś czas temu pojawiła się mobilna wersja bestsellera, pozwalająca jeszcze efektywniej zrozumieć i przyswoić angielski.

Osoby, które do tej pory nie miały jeszcze styczności z książką Pawlikowskiej, powinny wiedzieć, że wspomniana tutaj podróżniczka jest zwolenniczką nauki polegającej na czytaniu i wypowiadaniu na głos wybranych zwrotów w języku obcym. Wprawdzie metoda ta nie działa na każdego, lecz wielu bardzo ją sobie chwali, co widać po komentarzach zamieszczonych w internecie.

Mobilna aplikacja „Blondynki na językach” nie jest zwykłą książką elektroniczną, a programem, który umożliwia nam naukę w dwóch trybach – w formie audiobooka (świetna propozycja dla tych, co chcą uczyć się także jadąc samochodem) oraz w sposób interaktywny, czyli taki, do jakiego przyzwyczaiły nas narzędzia pomagające osobom nienależącym do grona poliglotów.

Pierwszy wspomniany przez nas tryb nauki nie wymaga zapewne żadnego tłumaczenia. Zajmiemy się zatem opcją nauki interaktywnej, gdyż to właśnie ona jest najważniejszą cechą aplikacji „Blondynki na językach”.

Nauka interaktywna polega na wysłuchaniu konkretnego angielskiego zwrotu, a następnie powtarzaniu go na głos. Ale to nie wszystko, bo tryb ten oferuje również opcję nagrywania, dzięki której możemy porównać swoją wypowiedź z wersją prawidłową i ocenić ją za pomocą gwiazdek.

Na koniec warto wspomnieć również o opcji słownik. Tutaj sprawa również nie jest raczej skomplikowana: wpisujemy niezrozumiały przez nas wyraz, a aplikacja wyszukuje lekcje, w której on się pojawia. Dla tych, co nie mogą zmobilizować się do nauki języka obcego przygotowano też świetny tryb przypomnień o konieczności zajrzenia do aplikacji „Blondynka na wakacjach”.

Aplikację stworzoną przez G+J Polska można pobrać z AppStore. Jej cena wynosi 2,99€ (dostępna także wersja próbna)

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button