Tiny Apps – proste aplikacje działające na wierzchu

tinyappsNajnowsze urządzenia Samsunga, które pracują pod kontrolą systemu Android wprowadziły ciekawą funkcję, jaką jest opcja okienek. Najsławniejszą funkcją jest chyba ta znana z Samsunga Galaxy S3, gdzie można było pracować w innych aplikacjach i jednocześnie oglądać film w małym okienku, które umieścić można w dowolnym miejscu na ekranie. Funkcjonalność znana głównie z komputerów, a nie ze smartfonów, czy tabletów.

Jak się okazuje w Google Play znajdziemy także aplikacje, które pozwolą nam pracować w bardzo podobnym trybie, po prostu wyświetlając okienko, które znajdzie się na samym wierzchu, przed aplikacją, z której aktualnie korzystamy. Tak działa właśnie zestaw malutkich aplikacji o nazwie Tiny Apps.

O ile notatnik, kalkulator czy opcja nagrywania głosu mogą przydać się w trakcie korzystania z innych aplikacji, to nie wiem jaki cel ma zastosowanie prosty paint, czy możliwość sterowania odtwarzaczem muzycznym.

Aplikacje o dziwo nie sprawiają nawet najmniejszych kłopotów i system doskonale sobie z nimi radzi. Są stale na wierzchu i nie ma problemów z ich funkcjonalnością. Notatki możemy zapisywać, nagrania również, a odtwarzacz doskonale integruje się z tym wbudowanym w system i korzysta także z jego biblioteki.

Niestety na smartfonie korzystanie z takich aplikacji jest trudne, bo wszystkie elementy są strasznie małe. Na tablecie sprawdza się to doskonale. I to wszystko już od wersji Androida 2.1 wzwyż.

Za darmo w Google Play. Płatna wersja nei wprowadza prawie nic nowego i nie warto jej kupować. No chyba, że zależy wam na przezroczystości lub możliwości uruchomienia kilku aplikacji jednocześnie. W takim wypadku kosztuje ona 6zł.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button