Telemagazyn teraz także na smartfonach

Jeżeli ktoś z Was kupuje gazety regionalne wydawnictwa Polskapresse, to zapewne miał już styczność z zamieszczanymi w nich Telemagazynami, w których można sprawdzić, co będzie emitowane w ciągu najbliższego tygodnia na różnych stacjach telewizyjnych. Z racji jednak tego, że w dzisiejszych czasach to nie grono czytelników papierowych wydań gazet się poszerza, lecz liczba osób korzystających ze smartfonów, postanowiono stworzyć mobilną aplikację Telemagazynu. Jak się ona prezentuje? O tym napiszemy, oczywiście, w dalszej części tego wpisu.

Mobilny program do sprawdzania ramówki mniej, lub bardziej, znanych stacji telewizyjnych ma pewnie w smartfonach większość z Was. Nic w tym dziwnego. W końcu z telewizora korzysta się w polskich domach bardzo często, a przeszukiwanie Telegazety, w celu znalezienia tego, o której będzie można zobaczyć swój ukochany serial nie jest już po prostu trendy (o wygodzie nie wspominając). I co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości.

Jeżeli chodzi o opisywany w tym wpisie Telemagazyn, to jest on obecnie najmłodszą, polską aplikacją stworzoną do sprawdzania programu telewizyjnego. Oczywiście, najmłodszy niekoniecznie musi oznaczać najgorszy. Widać to zresztą już po pierwszym uruchomieniu aplikacji. Mimo że nie jest ona jakoś specjalnie kolorowa, prezentuje się dosyć dobrze. Menu jest przejrzyste, a znalezienie informacji na temat jakiegoś filmu czy poruszanie się po samym programie nie powinno nikomu z Was sprawić większego problemu.

Podczas testu aplikacji tylko jedna rzecz nam się nie spodobała, a mianowicie to, że Telemagazyn tak naprawdę nie wnosi na rynek żadnej nowości. Jeżeli więc macie już w swoim telefonie jakąś aplikację z programem tv, to nie wydaje nam się, byście musieli go odinstalować i zamieniać na dzieło studia Gratka. Zmiana kolejności wyświetlanych stacji, powiadomienia bądź też dodawanie ulubionych programów – to opcje, które na pewno w Waszych programach też się znajdą, a właśnie to oferuje opisywana przez nas aplikacja.

Być może nie we wszystkich programach jest funkcja umożliwiająca nam polecanie danego filmu czy serialu za pomocą sms-a, e-maila czy Facebooka. Żadne z tych funkcji nie są chyba jednak na tyle przydatne, by można było uznać je za czynnik decydujący przy zmianie swojego obecnego mobilnego programu na Telemagazyn.

Niemniej jednak z całą pewnością możemy smartfonowe narzędzie z tego wpisu (do pobrania za darmo z AppStore) polecić tym Czytelnikom, co chcieliby sprawdzać ramówkę stacji telewizyjnych na swoim telefonie, a jeszcze do tej pory podobnego programu nie instalowali.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button