Tangram – łamigłówka od Magma Mobile

Tangram to propozycja dla osób korzystających ze smartfonów i tabletów z Androidem. Sam zamysł gry powstał w Chinach i został przeniesiony na wszystkie kraje świata. Magma Mobile stworzyło łamigłówkę, w której zadaniem gracza jest ułożenie figury widocznej na wzorze z dostępnych (często bardzo pomieszanych) klocków.

Co prawda pomysł jest trochę oklepany, bo na AppsBlogu znajdziecie wiele podobnych produkcji, lecz z tego co zdążyłam zauważyć, własnie Tangram cieszy się obecnie wielką popularnością. Szare komórki w dłoń i do dzieła.

tan

Zaczynamy od nauki podstawowych tricków, czyli przekręcania obiektów o 180 stopni, a także odwracania ich do odbicia lustrzanego. O ile zmiana kąta jest możliwa poprzez przeciąganie ,,w kółko” po kliknięciu na dany element, o tyle odbicie lustrzane uzyskujemy poprzez pacniecie w ikonkę znajdującą się na dole planszy.

Każdy z wzorów jest inny. Niektóre wymagają uzupełnienia drewnianej wnęki trzema puzzlami, inne na przykład siedmioma. Autorzy wymyślili sobie trzy tryby gry: wyzwanie, zręcznościowy, oraz na czas. Pierwsza opcja jest przeznaczona dla osób lubiących misje – żeby Was trochę załamać powiem, że do pokonania jest 70 światów (w każdym świecie po 100 leveli).

tang

Zręcznościowy tryb to gratka dla osób idących na łatwiznę: do wyboru poziom łatwy, średni i trudny – nic więcej. Kiedy zdecydujecie się na walkę z czasem, przyjdzie Wam wykonywać wyznaczone zadania w określonym wcześniej limicie czasu. Jeżeli Wam się uda, odhaczacie planszę.

Wizualnie aplikacja prezentuje się bardzo fanie zarówno na smartfonach, jak i tabletach. Świetna propozycja na nudną przejażdżkę autobusem, czy monotonny wykład na studiach.

Pobierz za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button