Szlaki w górach – aplikacja dla miłośników polskich szczytów

Jeżeli wybierasz się w wakacje w góry, z całą pewnością będziesz chciał chodzić po różnego rodzaju szlakach. Na wypadek, gdybyś nie znał każdego z nich, możesz zainstalować na swoim smartfonie aplikację z tego wpisu, którą jakiś czas temu opublikowała w Google Play firma Żywiec Zdrój.

Jak wskazuje na to sama nazwa programu opisywanego w tym wpisie, mobilny produkt Żywca Zdrój to nic innego jak nowoczesny przewodnik po szlakach znajdujących się w polskich górach. Co najważniejsze, nie tylko tych najbardziej popularnych. Nawet więc jeżeli znacie w pewnym stopniu Tatry czy Bieszczady, powinniście w programie znaleźć coś dla siebie. Możecie też sami pomóc w rozwoju projektu, ale o tym za chwilę.

Ekran główny aplikacji składa się z lity dostępnych szlaków, która wygląda dość schludnie i przejrzyście, przede wszystkim dzięki barwnym zdjęciom. Po kliknięciu na interesującą nam trasę, otrzymujemy garść informacji na jej temat. Mamy mapkę, całkowitą długość, informacje o współrzędnych i osobach, które dany szlak odwiedziły.

Twórcy aplikacji postawili przede wszystkim na funkcje społecznościowe. Program możemy połączyć bezpośrednio z naszym kontem na Facebooku. Pozwala to na informowanie znajomych o trasach, które przebyliśmy czy odkryliśmy. „Szlaki w górach” to bowiem przede wszystkim zbiór tras dodanych przez użytkowników. Nam także zostaje udostępniona możliwość stworzenia strony ulubionego szlaku.

Ciekawą opcją jest również zapisywanie ulubionych tras. Dzięki niej możemy w dowolnej chwili znaleźć mapkę prowadzącą do miejsca, które odwiedziliśmy i wyjątkowo zapadło w pamięci.

Niestety, nie miałem okazji przetestować „Szlaków” w praktyce. Mimo wszystko, wydaje mi się, że mogę z czystym sumieniem polecić ten program każdemu, kto ma w planach w najbliższym czasie pochodzić po górach.

„Szlaki w górach” w Google Play (darmowa)

Ocena AppsBlog.pl: 7/10

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button