Swipe – efektowne przemieszczanie się między aplikacjami

System operacyjny Android nie posiada funkcji obsługiwania gestów rysowanych palcem, kiedy chcemy przejść z jednej aplikacji do drugiej. Na szczęście, można to zmienić. Wystarczy jedynie prosty program o nazwie Swipe.

Opisywana aplikacja to niewielkie narzędzie, które pozwala nam zmodyfikować Androida w taki sposób, aby do przemieszczania się między otwartymi aplikacjami nie potrzeba było wykorzystywać wirtualnych czy fizycznych przycisków, a wszystko można było załatwić za pomocą prostych gestów.

W jaki sposób to działa? Swipe aktywuje dwa boki ekranu. Kiedy mamy otwarty jakiś program, wystarczy przesunąć palcem po jednym z końców, by naszym oczom ukazała się kolejna otwarta aplikacja. Wszystko odbywa się za pomocą prostych gestów. Nie trzeba więc tak naprawdę w ogóle uczyć obsługiwania programu. To ogromny plus, biorąc pod uwagę, że większość tego typu narzędzi jest skomplikowana w obsłudze.

W ustawieniach Swipe możemy zdecydować jaki obszar ekranu ma być aktywny. Poza tym, autorzy opisywanej apki przygotowali dla nas całą masę bardzo dobrze wyglądających animacji przemieszczania. Jest ich niemal tyle, co w PowerPointcie. Każdy powinien więc znaleźć coś dla siebie.

Aplikację testowałem przez kilkanaście minut. W trakcie testu zawiodła mnie dwa razy. Wszystko dlatego, że gesty w programie należy rysować bardzo szybko, tak więc nie zawsze reaguje on na nasz dotyk. Nie jest to do końca wada, gdyż nie ma możliwości przypadkowego wyjścia z aplikacji, co na pewno byłoby dużo trudniejsze do wytrzymania.

Swipe do pobrania z Google Play

Ocena AppsBlog.pl: 6/10

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button