Iron Man 3 – zapuszkowany superheros

Wraz z premierą trzeciej części przygód Tony’ego Starka odzianego w pancerz typu MARK, ratującego miasto przed zagładą, światło dzienne ujrzała gra oparta na licencji. Gra, która wywarła mieszane reakcje telefonicznych graczy. Więc- dobra gra, czy skok na kasę?

unnamedCATW1FT5

Iron Man 3 – The Official Game to gra dobrze znanego wszystkim studia Gameloft – twórców większości gier na licencji oraz komórkowych odpowiedników hitów na pecety (Modern Combat). Iron Man jest kolejną ich produkcją. Jak już wspominałem, wcielamy się w niej w tytułowego superbohatera i przeciwstawiamy się siłom organizacji A.I.M. w trzech różnych lokacjach. System rozgrywki nie jest porywający – możemy za pomocą gyro lub akcelerometru wymijać przeszkody latającym bohaterem, a przeciągając palcem po ekranie strzelać laserem. Na moim tablecie było z tym sporo kłopotów, o ile uchylanie się przed wyskakującymi z nikąd ciężarówkami było jeszcze jako tako dokładne, to gra często nie zauważała ruchu palca po ekranie, przez co człowiek żelazko dość mocno obrywał. I nie byłoby w tym nic frustrującego, gdyby nie trzeba było przeznaczać zdobytych punktów i czasu na naprawę całego pancerza. A ta potrafi wahać się od 10 minut, do parunastu godzin, zależnie od rodzaju pancerza. Gra zachęca nas do odkrywania nowych pancerzy, jednak by uzbierać kwotę potrzebną na odblokowanie, trzeba przelecieć około 300-400 razy przez 3 powtarzające się plansze, na każdej robić to samo – mimo losowości pojawiania się przeciwników i przeszkód. Oczywiście jest też droga na skróty, ale wiedzie ona przez nasze portfele.

unnamedCARI9Y9O

Grafika w rzeczywistości wygląda gorzej, niż na screenach. Działa nieco niestabilnie, czego nie tłumaczą ani średniej jakości modele, ani efekty specjalne przy wystrzeliwanych laserach. Muzyka w grze opartej na licencji to nic innego,  jak ścieżka dźwiękowa z filmu, więc nie podlega ocenie.

Gameloft znów serwuje nam skok na kasę. Ja grę odinstalowałem po intensywnych dwóch godzinach grania. Fanom Iron Man’a być może wystarczy na dłużej. Chociaż w to wątpię.

Ocena AppsBlog to 4/10.

Iron Man – The Official Game do pobrania z Google Play za darmo.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button