SuperMemo – efektywna nauka języków obcych

Nie każdy lubi marnować swój czas, jadąc komunikacją miejską czy czekając na lekarza w przychodni. Tego typu osoby z pewnością powinny wyposażyć się w aplikację SuperMemo, która wymaga od nas poświęcenia  20 minut dziennie, a w zamian daje nam możliwość skutecznego nauczenia się języka obcego.

Autorzy SuperMemo zapewniają, że ich program jest efektywniejszy od pozostałych tego typu aplikacji dostępnych w Google Play. Algorytm, w jaki aplikacja została wyposażona, sprawia podobno, że osoby korzystające z programu osiągają na różnego rodzaju sprawdzianach wyniki o blisko 30% lepsze od ludzi uczących się tradycyjnymi metodami. Czy to rzeczywiście prawda? Każdy musi się chyba przekonać o tym sam- w końcu nie na każdego działają wszystkie metody nauki.

W programie dostępnych jest wiele rodzajów kursów językowych. Poza tradycyjnymi, polegającymi na nauce słówek, znajdziemy w nim także kursy gramatyczne, przygotowujące do egzaminów czy chociażby takie opierające się na rozmówkach. Dzięki tym ostatnim możemy nauczyć się rozmawiać w obcym języku. Może to okazać się pomocne dla osób, które wyjeżdżają wkrótce za granicę i zależy im przede wszystkim na tym, by umieć dogadać się z obcokrajowcami, a nie za bardzo mają czas na zajmowanie się sprawami związanymi z gramatyką.

Nauka w aplikacji SuperMemo w głównej mierze polega na zapamiętywaniu konkretnych słówek czy zdań. Nasze postępy cały czas są śledzone przez program, a więc w każdej chwili możemy sprawdzić, w jakim stopniu pomógł nam mobilny kurs. Oczywiście, raz zapamiętane przez nas wyrażenie nie jest od razu przez program wymazywane. Wręcz przeciwnie, od czasu do czasu aplikacja serwuje nam swego rodzaju powtórzenie wiadomości, na którym musimy wykazać się zdobytą już wiedzą.

Pod względem graficznym, narzędzie od SuperMemo World prezentuje się dobrze. Interfejs programu jest czytelny, a jego obsługa nie sprawia jakichkolwiek problemów. Spokojnie można zatem aplikację polecić zarówno osobom oswojonym ze smartfonami, jak i tym, którzy dopiero od niedawna mają do czynienia z tego typu urządzeniami.

Samą aplikację z tego wpisu pobrać można z Google Play za darmo. Dostępne w niej kursy są już jednak płatne, lecz ich ceny nie należą do wygórowanych.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button