Star Chart – dla tych, co lubią patrzeć w nocne niebo

Dzisiaj chcieliśmy naszym Czytelnikom przedstawić kolejną bardzo ciekawą propozycję dla fanów astronomii. „Star Chart” to niezwykłe narzędzie, dzięki któremu dowiesz się, jakie obiekty znajdują się na nocnym niebie.

Czytając o funkcjach oferowanych przez „Star Chart”, można stwierdzić, że program ten nie różni się wiele od popularnego Google Sky Map. Mimo wszystko trzeba przyznać, że narzędzie stworzone przez Escapist Games jest nieco lepiej wykonane i na pewno zainteresuje każdego, który poza funkcjonalnością ceni sobie w aplikacjach także i solidnie przygotowaną oprawę graficzną.

Program „Star Chart” działa na tej samej zasadzie, co wspomniany już przez nas produkt firmy Google. Na podstawie nadajnika GPS telefon ustawia naszą bieżącą lokalizację, a następnie – dzięki czujnikowi położenia – wyświetla nam na ekranie nazwy gwiazd, planet i innych obiektów nocnego nieba, które właśnie mamy przyjemność podziwiać na żywo.

Co więc tak naprawdę różni opisywaną przez nas aplikację od tej stworzonej przez Google? Przede wszystkim o wiele lepiej prezentująca się grafika. Autorzy „Star Chart” w swoim programie dali nam bowiem nie tylko możliwość sprawdzania tego, na jakim obiekcie skupiamy właśnie nasz wzrok, lecz także uraczyli nas ładnie wyglądającymi zdjęciami satelitarnymi Drogi Mlecznej oraz nałożyli na niebo obrazy przedstawiające zwierzęta związane z daną konstelacją.

Dodatkowo, klikając na wybrany przez nas obiekt, możemy w „Star Chart” dowiedzieć się kilku podstawowych informacji na jego temat, co jest na pewno ciekawą opcją, lecz działającą jedynie z bardziej popularnymi mgławicami czy gwiazdami.

Oczywiście, opisywany przez nas program daje też możliwość sprawdzenia współrzędnych danego obiektu oraz pozwala nam na przeszukiwanie nieba w celu znalezienia interesującej nas gwiazdy bądź planety.

W Android Market za „Star Chart” należy zapłacić nieco ponad 10 złotych, czyli prawie tyle samo co w przypadku AppStore. Pozostaje jedynie pytanie, czy naprawdę warto ściągać ten program, biorąc pod uwagę, że daje on podobne możliwości do Google Sky Map. Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami, lecz jeśli poza mapą nieba zależy Wam także na efektach graficznych, to na pewno nie powinniście się długo zastanawiać nad zakupem „Star Chart”.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button