SpeedCar II – wtórna nuda

W markecie pojawia się coraz więcej kopii gier. Są to właściwie te same produkcje, gdzie zmienia się głównie grafika, parę zasad i to właściwie wszystko. Co ciekawe, nie przeszkadza to jednak zbytnio użytkownikom i grają oni bez marudzenia w to co jest im dane. Jak widać – warto korzystać ze sprawdzonych pomysłów. W ten sam sposób stworzony został SpeedCar II.

Zasady są tutaj uwarunkowane brakiem fizycznych przycisków. To sprawia, że sterowanie w tego typu grach odbywa się za pomocą akcelerometru i różnych czujników położenia. Wtedy to po prostu przechylamy telefon w odpowiednią stronę i nasza postać/pojazd porusza się. Tak wygląda to w SpeedCar II.

W grze tej sterujemy samochodem uważając na przejeżdżające samochody, zakręty i dziury. Niestety żeby nie było zbyt łatwo czułość jest ustawiona bardzo nisko, co sprawia, że musimy decyzje podejmować z wyprzedzeniem, a do tego namachamy się telefonem za wszystkie czasy. Z kolejnymi poziomami mamy coraz bardziej szarżujących kierowców oraz coraz ostrzejsze zakręty.

Jeśli chodzi o wykonanie gry, no to jest ono poprawne. Bardzo proste modele, niesamowicie proste menu. W sumie bardzo dobrze, bo nie mamy tutaj wielu zbędnych bajerów, które stosują inni producenci. Oczywiście można było pokusić się o jakieś ustawienia, języki ale no cóż, niestety nie mamy tego.

Mamy także sklep z różnymi powerupami oraz nowymi samochodami. Niestety te pierwsze wykonane są niesamowicie słabo. Do dyspozycji mamy także przyspieszenie.

Jeśli chodzi o grafikę, to powiedzmy sobie szczerze – nie należy ona do najlepszych. Dla jednych jest to wada, a dla niektórych zaleta. Nie wszyscy posiadają mocnego smartfona ze sprzętem obsługującym najnowsze efekty. Brakuje więc jednej, bardzo fajnej opcji, która umożliwiłaby zmianę jakości grafiki.

Gra jest naprawdę średnia i raczej nie polecamy jej.

Ocena 2/5.

Za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button