Soccer Craft – Minecraft’owe wydanie fotbolu

Soccer Craft to piłka nożna w wydaniu Minecraft. Autorzy (Craft Games) stworzyli na potrzeby Mundialu w Brazylii produkcję, która podbija serca fanów gier z bloczkami w rolach głównych.

Trzeba przyznać, że mimo prostoty, dzieło wygląda całkiem dobrze, a co najważniejsze – wkręca. Gracze mają do wyboru 2, 3, 5, 10, bądź 15-minutowe rozgrywki na pikselowych boiskach. Na tym możliwości tworzenia się kończą. Zaczyna się walka o (na szczęście) okrągłą piłkę ;)

Jak widać na screenie, sterowanie odbywa się przy pomocy trzech klawiszy, oraz joisticka. Przyznam, że do obsługi wszystkich piłkarzy trzeba się trochę przyłożyć, gdyż nie jest to taka prosta sprawa. Koszulki przeciwników są tak podobne do naszych (uwierzcie mi – w trakcie meczu ciężko jest ogarnąć kto jest kim), że podania do kolegów z drużyny wiążą się ze sporym ryzykiem nietrafienia.

Dolny pasek zawiera mapkę całego boiska. Dzięki niej jesteśmy w stanie sprawdzić pozycje naszych graczy i ewentualnie przygotować jakąś ciekawą akcję. Poziom trudności produkcji nie jest jakiś nadzwyczajnie wysoki, ale z pewnością nie uznałabym, że to banał. Dwa gole strzelone w ciągu minuty to mój osobisty rekord. Domyślam się, że po dłuższej zabawie moje wyniki by wzrosły, ale jakoś nie przypadła mi do gustu gra z tego wpisu.

Nie jest tak, że autorzy się nie postarali, bo zrobili wszystko jak należy. To po prostu moje uprzedzenia do gry ,,twarzą w twarz”. Ani Fifa, ani Soccer Craft nie robią na mnie wrażenia :) Wydaje mi się, że twórcy mogliby dodać coś w rodzaju trybu tworzenia drużyny, wyboru strojów, czy chociaż piłki. Sądzę, że fanom pikseli niczego brakować nie będzie, a ich smartfony zostaną zaopatrzone w kolejną Minecraft’ową produkcję :)

Pobierz za darmo w Google Play.

Tags

Zakłady bukmacherskie

Back to top button
Close