LiteRaki – polska gra słowna

Polskie studio Aexol opublikowało niedawno w Google Play swoją pierwszą, dużą produkcję mobilną – LiteRaki. Jeżeli lubicie spędzać czas z przyjaciółmi, grając w Scrabble i inne tego typu gry, to z całą pewnością spodoba Wam się również i produkt przygotowany przez polskich programistów z Podlasia.

LiteRaki to produkcja oparta na zasadach znanych z popularnej gry słownej Scrabble. W głównej mierze chodzi więc w niej o to, by z dostępnych przez nas tabliczek z literkami układać na odpowiedniej planszy słowa. Za każdy prawidłowo wstawiony wyraz otrzymuje się konkretną ilość punktów. Trzeba przyznać, że gra jest nie tylko świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu, lecz także potrafi zmobilizować do powiększania zasobu słownictwa w naszym ojczystym języku.

Oczywiście, LiteRaki to nie żywy klon Scrabbli. W produkcie studia Aexol znaleźć można bowiem wiele elementów, jakich na próżno szukać w innych produkcjach tego typu. Mowa tu o chociażby power-upach. Dzięki nim możemy utrudniać życie naszym przeciwnikom bądź także pomagać sobie.

Warto poza tym wspomnieć także o tym, że w LiteRakach przychodzi nam grać wirtualnymi postaciami – Rakiem Ryszardem, Mietkiem Miecznikiem, Ostrygą Olą lub Glonem. Opisywaną grę można zatem uznać za niezwykle kolorową, a tak naprawdę to przede wszystkim za niepozbawioną dużej dawki dobrego humoru – a to, według nas, ogromna zaleta.

Gra słowna rodem z Podlasia w chwili obecnej oferuje tryb „Gorących Krzeseł” oraz Multiplayer online. Do każdej z tych rozgrywek można maksymalnie dodać czterech graczy. Co ciekawe, w LiteRaki można będzie poprzez sieć grać niedługo także z użytkownikami sprzętu pozbawionego systemu Android. Gra pojawić ma się bowiem wkrótce, między innymi, w AppStore.

Polską, sympatyczną wersję Scrabble znaleźć można w Google Play. Gra jest do pobrania całkowicie za darmo.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button