Cross Fingers – pogłówkować fajna sprawa!

Bezmyślne niszczenie pojawiających się na ekranie stworów nie jest tym, czego szukasz w grach mobilnych? Zależy Ci przede wszystkim na tym, by poświęcając kilkanaście minut dziennie jakieś produkcji Twoje szare komórki nie odpoczywały, lecz pracowały i to dość intensywnie? W takim razie śmiało napisać można, że studio Mobigame, wypuszczając na rynek Cross Fingers, myślało o takich graczach, jak Ty!

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że w grze Cross Fingers stoimy  prostym zadaniem. Ułożenie odpowiedniego kształtu z klocków to w końcu bardziej zabawa dla dzieci, a nie rozwiniętych umysłowo dorosłych. Mimo że wydaje się to raczej nieskomplikowanym zadaniem, tak naprawdę tylko pierwszych kilkanaście plansz nie sprawia większych problemów. Później robi się zdecydowanie trudniej i nieraz trzeba nieźle pokombinować, by ukończyć zadanie powierzone na danym levelu.

Każdy z poziomów daje nam w Cross Fingers możliwość ułożenia z dostępnych figur geometrycznych wymyślonego przez autorów gry kształtu. Przykład dwóch plansz widać na screenach, tak więc nie ma tutaj konieczności, by się przesadnie rozpisywać.

Warto wspomnieć, że w opisywanej produkcji nie gramy na czas. Chodzi więc w niej głównie o trening mózgu, a nie pobijanie kolejnych rekordów czasowych. Dla nas, szczerze powiedziawszy, jest to po części wada, a po części zaleta. Z jednej strony, układanie klocków bez większego celu jest nieco nudnym zajęciem. Gdyby się jednak mocniej zastanowić, to stworzenie systemu czasowego w tego typu produkcji jest raczej pozbawione sensu. W końcu raz układając daną figurę, znamy już rozwiązanie, a więc moglibyśmy osiągać rezultaty poniżej 10 sekund. Wystarczyłoby nauczyć się na pamięć, gdzie należy wstawić konkretny klocek.

Do dyspozycji graczy oddano w grze studia Mobigame cztery poziomy trudności. Pierwsze dwa są doskonałą rozgrzewką przed tym, co czeka nas w dwóch najtrudniejszych, gdzie trzeba niekiedy układać figury za pomocą więcej niż jednego palca (stąd też i nazwa gry).

Oprawa graficzna Cross Fingers robi raczej pozytywne wrażenie. Oczywiście, nie jest to produkcja, od której wymaga się nowoczesnego trójwymiaru. Niemniej jednak miło się ćwiczy mózg na ładnie przygotowanych planszach i co do tego chyba nikt nie powinien mieć wątpliwości.

Grę z tego wpisu pobrać można z AppStore. Jej cena wynosi 0,89€.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button