Smash – Arkanoid w nowym wydaniu

unnamedCałkiem możliwe, że jeszcze kilka… kilkanaście :( lat temu graliście na Pegazusie. Jedną ze sztandarowych produkcji w tych czasach był znany wszystkim Arkanoid. Dlaczego była to tak popularna gra? W sumie nie wiadomo, lecz całkiem możliwe, że za sukcesem stała prostota. Pozwalała ona na grę nawet casualowym graczom, którzy to zasiadali tylko na chwilę przed konsolę by się delikatnie odstresować.

Smash to właśnie odpowiednik tej gry na platformę Android. Co jest naszym zadaniem? Raczej nie trzeba tego tłumaczyć, lecz zakładam, że nie wszyscy spotkaliście się z tą grą z racji różnego wieku i dostępu do wielu ciekawszych produkcji. Naszym zadaniem jest odbijanie kulki w taki sposób, żeby zniszczyć bloki powyżej. Te niszczą się czasem po jednym uderzeniu, czasem po dwóch, a nawet trzech. Z nich wypadają także ulepszenia, które pozwalają na zmianę prędkości kulki albo możliwość strzelania za pomocą elementu, którym odbijamy.

Grafika jest milion razy bardziej skomplikowana od wersji oryginalnej. Niestety nie działa na wszystkich, zwłaszcza słabszych smart fonach z racji wielu efektów, które pojawiają się na ekranie. Gra jest ponadto bardzo kolorowa, a w tle przygrywa przyjemna muzyczka.

W Smash znajdziemy da tryby. Pierwszy to Challenge, a więc przeróżnego rodzaju wyzwania oraz standardowy Arcade. Można było pokusić się o jakieś urozmaicenie rozgrywki. Ale w sumie gra tego typu nie potrzebuje raczej komplikacji oraz zbędnego udziwniania.

Gra dostępna jest za darmo, a więc będziemy mogli przypomnieć sobie stare czasy zupełnie za nic. No chyba, że niektórzy doliczyć muszą sobie transfer danych, a ten tani nie jest.

Za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button