SMART Browser – prosta, a przede wszystkim szybka, przeglądarka

Ilość funkcji oferowanych przez niektóre przeglądarki mobilne jest zatrważająco duża. Jeżeli należycie do użytkowników smartfonów, którzy do szczęścia potrzebują tylko najważniejszych opcji ułatwiających korzystanie z internetu, to wydaje nam się, że przeglądarka SMART Browser spełni Wasze oczekiwania.

W Google Play nie problem jest znaleźć jakąkolwiek przeglądarkę internetową. Problem jest natomiast znaleźć tego typu program, który spełnia nasze oczekiwania. Najpopularniejsze aplikacje internetowe oferują zazwyczaj ogromną ilość funkcji, przez co korzystanie z nich bywa czasem niewygodne. Na szczęście są jeszcze przeglądarki, których autorzy stawiają przede wszystkim na prostotę i szybkość. Taką jest, na przykład, SMART Browser.

Ekran główny opisywanej przeglądarki nie różni się wiele od tych stosowanych w Operze, Dolphinie czy Firefoxie. Użytkownik może dostosować go do swoich własnych potrzeb. Na górze znajduje się pasek, w którym wpisać możemy adres strony czy też frazę, jakiej chcemy poszukać w Google. Nie zabrakło także, rzecz jasna, miejsca na zbiór ulubionych stron, które przedstawione są w postaci ciekawie wyglądających kwadracików wzorowanych nieco na elementach menu systemu iOS.

SMART Browser domyślnie zapisuje historię odwiedzanych przez nas witryn. Wbudowana została jednak w nim także funkcja przeglądania prywatnego (tzw. tryb Incognito). Korzystając z niej, możemy być niemal w stu procentach pewni, że nikt nie dowie się, na jakie strony wchodziliśmy oraz nie ma ryzyka, iż zapisanie zostanie hasło do jakiegoś naszego konta.

Mimo że początkowo nieco się o to obawialiśmy, przeglądarka autorstwa Abisona dość dobrze radzi sobie z Flashem. Nie ma również problemu, by otwierać w niej bardziej rozbudowane witryny. Wszystko działa dość płynnie, a niekiedy nawet dużo lepiej, niż w przypadku bardziej rozbudowanych przeglądarek.

Wygląd SMART Browser na kolana nie powala. Gdybyśmy jednak mieli wybierać pomiędzy szybkością działania a nieziemsko ładnym interfejsem, zdecydowanie wybralibyśmy to pierwsze. Nie możemy zatem uznać nie do końca udanego wyglądu za ogromną wadę programu.

Przeglądarkę internetową z tego wpisu znajdziecie w Google Play. Jest ona do pobrania zupełnie za darmo.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button