Angry Birds: Star Wars – niech moc będzie z Wami!

Fińskie studio Rovio nie kazało długo czekać fanom serii Angry Birds na kolejną część gry. Jeszcze przed godziną 10 naszego czasu pojawiły się dzisiaj, zgodnie z zapowiedziami, Wściekłe Ptaki w wersji połączonej z sagą Star Wars. Jesteście ciekawi, jak najnowsza edycja smartfonowego hitu się prezentuje? Zapraszamy w takim razie do zapoznania się z treścią tego wpisu.

Rovio w galaktycznej wersji Wściekłych Ptaków postanowiło zastosować dwa dobrze znane już pewnie większości z Was schematy gry: pierwszy z nich to ten z oryginalnych „Birdsów”, drugi natomiast – ten z produkcji „Angry Birds: Space”. Nie tylko więc przychodzi nam w nowej grze rodem z Finlandii niszczyć złe zielone świnie na lądzie, lecz także na niektórych planszach musimy stawić czoła braku grawitacji i innym kosmicznym prawom fizyki.

„Angry Birds: Star Wars” na chwilę obecną oferuje aż 80 poziomów, które podzielone są na światy znane z sagi o Gwiezdnych Wojnach. Pierwsze levele osadzone są na charakterystycznej planecie Tatooine. Nie zabrakło też, rzecz jasna, w opisywanej grze stacji kosmicznej zwanej Gwiazdą Śmierci oraz innych elementów znanych z filmów George’a Lucasa.

Zgodnie z zapowiedziami, Wściekłe Ptaki (reprezentujące tutaj poszczególnych bohaterów Star Wars) otrzymały w nowej grze Rovio specjalne umiejętności pasujące do klimatu produkcji. Czerwony ptak wyposażony został w miecz świetlny, pozwalający na skuteczniejsze niszczenie elementów plansz, natomiast żółty potrafi od teraz strzelać laserem. Oczywiście, przedstawiciele Ciemnej Strony Mocy, w tym przypadku świnie, także otrzymały pewne bronie. Trafianie w przeciwników utrudniają nam, między innymi, działa laserowe.

Oprawa graficzna „Angry Birds: Star Wars” – co raczej nikogo zbytnio nie powinno dziwić – stoi na bardzo wysokim poziomie. Plansze wyglądają na niezwykle starannie przygotowane. Złego słowa nie można też napisać o poszczególnych elementach leveli, które – jak widać już na pierwszy rzut oka – zrobione są w przemyślany sposób i pasują do sagi Gwiezdnych Wojen tak, jakby stworzone były przez samego George’a Lucasa.

Oczywiście, rozgrywkę w nowych „Birdsach” umila nam soundtrack ze Star Wars. Nie tylko więc początkujący Jedi, lecz także i ci bardziej wtajemniczeni powinni odczuwać frajdę, grając w najnowszy produkt Rovio.

Na chwilę obecną „Angry Birds: Star Wars” znaleźć można w Google Play i AppStore. Wersja na smartfony z Androidem jest darmowa, natomiast na tablety kosztuje ok. 12 złotych. Nieco inaczej ceny wyglądają w przypadku iGadżetów. Posiadacze iPhone’ów za nowe Angry Birds zapłacić muszą niecałe cztery złote,  natomiast użytkownicy iPadów – ok. 11 złotych.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button