Ski Challenge 15 – trenuj, przejdź kwalifikacje i startuj w zawodach

Ski Challenge 15 to gra autorstwa GreenTube. Autorzy zaoferowali graczom jazdę na nartach w dwóch trybach: Championship, oraz World Cup. Dodatkowo wstawili opcję gry dla dwóch graczy na jednym urządzeniu, bądź poprzez połączenie z internetem z losowo dobranym przeciwnikiem.

Jedyną odblokowaną początkową opcją jest World Cup, w którym możemy tak naprawdę wykonać trzy rzeczy: rozpocząć trening, wziąć udział w kwalifikacjach, a następnie po awansie, rozpocząć wyścig.

Kolejne trasy możliwe są do odblokowania dopiero po odczekaniu kilku, bądź kilkunastu dni – aplikacja zbiera najlepszych graczy i na konkretny dzień (w przypadku Wengen jest to 16 stycznia) planuje zawody. Nie jest to może jakoś szczególnie ciekawe rozwiązanie, ale przynajmniej inne niż wszystkie.

Najlepsza frajda jest podczas treningów. Kiedy kolejny raz jedziemy tą samą trasą, widzimy cień swojej postaci z poprzedniego zjazdu. Dzięki temu unikamy popełnienia tych samych błędów i polepszamy wyniki. Za trening otrzymujemy złote monety, za które możemy kupić nowe narty, kaski, ubrania, gogle, itp.

Championship rozpoczyna się dopiero 6 lutego, co oznacza mniej więcej tyle, że kwalifikacje i treningi będziemy mogli rozpocząć dopiero 25 stycznia. Czy macie tyle cierpliwości? Ja nie.

Sterowanie zawodnikiem jest bardzo spersonalizowane. Możemy ustawić szybkość reakcji na poruszanie urządzeniem. Proponuję to zrobić od razu, by nie szaleć po całej trasie jak opętany, bo zbyt reakcja była zbyt intensywna.

Dużą wagę należy przyłożyć również do samego ustawienia nart. Trzeba się zdecydować na którą z trzech opcji stawiamy największy nacisk. Czy będzie to prędkość, czy może szybkość skrętu? A może jeszcze coś innego? W tej kwestii nie mogę się doczepić, bo wszystko jest jak najbardziej w porządku.

Graficznie jest całkiem dobrze. Trasy wyglądają faktycznie tak, jak na prawdziwych zawodach, więc można wczuć się w rolę w 100%. Upadki treningowe nie zaprzepaszczają szansy na dojechanie do mety, natomiast wypadki w trakcie kwalifikacji od razu nas wyrzucają z rankingu.

Pobierz w AppStore (banner poniżej), bądź w Google Play.

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button