avast! Mobile Security – wirusom śmierć!

Właściciele smartfonów z systemem Android coraz częściej narażani są na różnego rodzaju zagrożenia w postaci złośliwego oprogramowania. Nic więc dziwnego, że w Google Play można spotkać coraz więcej aplikacji antywirusowych. Jeżeli jeszcze żadną z nich się nie zainteresowaliście, poważnie powinniście rozważyć zainstalowanie na swoim sprzęcie narzędzia „avast! Mobile Security”, które oferuje bardzo wiele opcji, a jest do pobrania z sieci zupełnie za darmo.

Program „avast!” zasłynął przede wszystkim ze swojej wersji na komputery z zainstalowanym systemem Windows. Nie oznacza to jednak, że wersja na Androida jest gorsza bądź oferuje zdecydowanie mniej opcji, o czym powinniście przekonać się po przeczytaniu tego wpisu.

Na samym początku warto wspomnieć o chyba najważniejszej w programie funkcji skanowania. Dzięki niej możemy o dowolnej porze przeszukiwać cały nasz telefon, a także zamieszczoną w nim kartę pamięci. Co ciekawe, aplikacja umożliwia nam również wybranie konkretnej godziny, w której program będzie mógł szukać wirusów. Podczas skanowania praca sprzętu trochę spowalnia, dlatego dobrym rozwiązaniem jest ustawienie codziennego skanowania w godzinach, w których śpimy.

Podczas testu aplikacji „avast!” spodobała nam się bardzo zakładka, w której użytkownik może sobie poczytać o uprawnieniach instalowanych gier i programów. Pozwala to nam sprawdzić, co może zrobić aplikacja, gdy zdecydujemy się jej dać wymagane przed instalacją „przywileje”.

Na pewno warto wspomnieć również o tym, że w opisywanym przez nas programie uruchomić można specjalną osłonę WWW, blokującą wszystkie witryny, co do których są pewne wątpliwości bądź, z których dokonywano ataków.

Ciekawą opcją jest też „Filtr połączeń i SMS”. Pozwala  ona na blokowanie wybranych przez nas numerów telefonów, dzięki czemu możemy w łatwy sposób poradzić sobie z ciągle dzwoniącą, wścibską znajomą albo teściową.

Jeszcze chwila i zapomnielibyśmy o ostatnim, lecz niezwykle istotnym, elemencie „Avasta”, a mianowicie o module Anti-Theft, który pomaga nam w lokalizacji skradzionego telefonu, a nawet w jego sterowaniu za pomocą wiadomości tekstowych.

avast! Mobile Security można pobrać z Google Play zupełnie za darmo. Jeżeli zatem jeszcze nie macie żadnego programu chroniącego Was przed mobilnymi wirusami (szczerze mówiąc, nie spodziewaliśmy się, że kiedyś coś takiego będzie istniało), to powinniście zainteresować się aplikacją z tego wpisu.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button