SimCity BuildIt – zbuduj swoje miasto i dbaj o potrzeby mieszkańców

Seria The Sims jest Wam prawdopodobnie świetnie znana. Jeżeli dyrygowanie życiem wirtualnych ludzi Was rajcuje, to prawdopodobnie spodoba Wam się opcja z budowaniem dla nich całej infrastruktury. W SimCity BuildIt nie zajmujemy się bowiem pojedynczymi jednostkami, lecz całą populacją.

Opisywana gra charakteryzuje się przede wszystkim ciekawą grafiką 3D. Nie ma co ukrywać – Electronic Arts raczej na grafikach nie oszczędza, czego dowody widzicie na załączonych screenach. Kwestie audiowizualne są na wielki plus, więc przejdziemy do samej strategii.

Na początku zaczynamy od podstawowych domków, a raczej baraków. Z czasem, kiedy populacja się zwiększa, możemy pomyśleć o fabrykach produkujących części do porządnych domostw, a nawet wieżowców. Jeżeli nie będzie nas stać na materiały, wszystko się zatrzyma i ludność zacznie narzekać.

Mieszkańcu lubią mieć w swoim sąsiedztwie parki i centra handlowe. Nie przepadają natomiast za zadymionymi fabrykami. Nie sposób całkowicie ich od tego oderwać, lecz można uprzyjemnić im życie w inny sposób, poprzez na przykład postawienie ładnej dekoracji w pobliżu domu.

Autorzy zadbali nie tylko o kwestie budowlane, ale także o całe zaplecze gospodarcze. Możemy kupować sklepy, specjalne warsztaty, oraz co najważniejsze – zapewniać bezpieczeństwo ludziom, stawiając pogotowie, policję, czy remizę strażacką.

Nie ma co ukrywać – w grze jest co robić i w zasadzie ciężko jest się z niej wyrwać. Dobrym momentem na to jest utrata pieniędzy, bądź materiałów. Albo szybko sprzedamy zapasy i będziemy robić dalej, albo przyjdzie nam skusić się na wirtualne pieniążki, kupując ich zapas w sklepie dla gacza. Ja z mikropłatności nie skorzystałam i całkiem dobrze się bawiłam. Wam polecam to samo :)

Pobierz w AppStore (banner poniżej), bądź w Google Play.

icon
SimCity BuildItEA Swiss SarlGamesBezpłatneDownload

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button