Golf is Hard – golf w wersji retro

Co można napisać o grze, której główne podsumowanie zostało zawarte w tytule? :) Golf is Hard to naprawdę trudna gra logiczno-zręcznościowa, która jednocześnie potrafi zachwycić i mocno wyprowadzić z równowagi. Jak bowiem za pierwszym razem trafić piłką do dziurki, ustalając przy tym jedynie dwa parametry?

Golf is Hard to gratka dla fanów spokojnej rozgrywki, jaką jest gra w golfa. Podobno ten prestiżowy sport zabija nerwy i jest w stanie wyjątkowo dobrze wpłynąć na umysł. Nie wiem co za ,,Hamerykańscy” naukowcy to stwierdzili, ale mnie zdecydowanie tego typu rzeczy wyprowadzają z równowagi. Nie mam siły na walczenie z własną nieudolnością w niektórych kwestiach :) Jedną z nich jest właśnie celowanie piłką do dziurki w opisywanej produkcji.

Colin Lane wykonał minimalistyczną, retr0-gierkę, w której zadaniem gracza jest wcelowanie piłki do dziurki za pierwszym razem. Jedyne co jesteśmy w stanie zrobić ze swoimi palcami, to dwukrotnie pacnąć w ekran podczas jednej próby. Pierwszy raz, gdy wybieramy kierunek lotu piłki, drugi natomiast w momencie wybrania prawidłowej siły uderzenia.

Przez kilkadziesiąt minut zabawy udało mi się 3 razy trafić do otworu, przy 15 próbach na jednej planszy. Levele możemy losować, bądź grać do skutku na jednej. Dość istotną rzeczą jest wyczucie dobrej siły uderzenia.

Gra jest minimalistyczna, co bardzo lubię, ale niestety forma i sam pomysł tym razem nie przypadła mi do gustu. Gra jest trudna i dość nużąca. Istnieje możliwość dobrania sobie innego głównego bohatera poprzez zapłatę w ,,dołkach”. Ceny wynoszą 10 i 20 dołków. Nie jest to teoretycznie dużo, ale w praktyce… sami wiecie. Praktycznie nie do wykonania.

Pobierz w AppStore (banner poniżej), bądź w Google Play.

icon
Golf is HardColin Lane Games ABGamesBezpłatneDownload

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button