DarmoweGry na iOSiOS

Rugged Rovers – stwórz niezniszczalny kosmiczny łazik

Powiem szczerze, że gra autorstwa Science Museum rozłożyła mnie na łopatki. Teoretycznie zadanie gracza polega na stworzeniu doskonałego łazika, który będzie w stanie pokonać wszystkie inne wynalazki. W praktyce Rugged Rovers to wielki test cierpliwości. Skoro dzisiejszy rekord wynosi 24 tysiące metrów, a ja po godzinie jazdy po planecie mam coś ponad 400, to na jak długo mam zostawić telefon, by zapisać się do grona liderów? ;)

Prawdopodobnie nie do końca jest jeszcze wszystko jasne, ale za chwilę postaram się Was oświecić. To, co widzicie na screenie wyżej to napęd naszego łazika. W pierwszej fazie zabawy musimy narysować do niego dowolną obudowę a następnie umieścić koła i dopasować ich wielkość. I tu zaczynają się schody. Kiedy takiego łazika wypuścimy na trasę, może się okazać, że ugrzęźnie w pierwszej lepszej szczelinie, przez co zostanie wyprzedzony przez przeciwników na tyle, by całkowicie odpaść z rywalizacji.

Chcąc pokazać swoje umiejętności, siedziałam nad projektem i poprawiałam na bieżąco błędy według sugestii twórców. W końcu udało mi się stworzyć dzieło, które samo pędziło przez nierówności, zostawiając za sobą wszystkie inne maszyny.

Gracz ma do dyspozycji dwa power-upy na ekranie. Jeden służy do przyspieszenia, drugi do wzbicia się w powietrze i przetransportowania się o kilka metrów. Te opcje po wykorzystaniu ładują się dość długo – nie liczyłam, ale myślę, że jest to kwestia około 2 minut. O ile nie mamy innych łazików dookoła, możemy po prostu patrzeć jak nasz łazik się toczy. Jeśli jednak na horyzoncie pojawi się jakaś pędząca bestia, musimy wprowadzić stan wyjątkowy i szybko zadziałać, by nie zostać zdyskwalifikowanym.

Nadszedł w mojej karierze łazikowego gracza taki czas, że stworzyłam doskonały pojazd, który radzi sobie ze wszystkim bez problemu. Pozostało mi patrzeć w ekran i czekać godziny, dni i noce na pobicie rekordu. Nie musiałam nawet dotykać ekranu – w zasadzie do tej pory tkwię w tym samym stanie – zapatrzeniu w ekran. Nie mogę Wam powiedzieć, czy udało mi się pobić rekord – z pewnością jak coś się zmieni w tej kwestii, dam znać :)

icon
Rugged RoversSCMG Enterprises LimitedGamesBezpłatneDownload

Review Overview

Wykonanie
Pomysł
Grywalność

Super!

Stworzenie łazika doskonałego nie jest łatwe. Kiedy jednak się to uda, można sobie spokojnie zrobić drzemkę, by sprawdzić efekty swojej pracy :)

Tagi

Podobne

Back to top button
Close