Sandisk Memory Zone – zarządzaj swoją pamięcią

Dbanie o pamięć jest naprawdę ważną sprawą. Zarówno o tę prawdziwą jak i sztuczną na naszych smartfonach. Do tego wszystkiego mamy oczywiście odpowiednie aplikacje i na całe szczęście nie będziemy musieli robić tego wszystkiego ręcznie. To już nie te czasy, gdy jedyną sensowną przeglądarką plików ze wszystkimi uprawnieniami była ta oryginalna, zamontowana na stałe w telefonie.

Firmę SanDisk kojarzą praktycznie wszyscy. To oni opracowali microSD. Jak myślicie – skąd SD w nazwie? Firma ta więc stworzyła aplikację na Androida, która zarządza zasobami na naszym małym urządzeniu. Przejdźmy jednak do tego, co potrafi ten program. To nie jest tylko prosty menedżer plików. Oczywiście znajdziemy tutaj wszystkie ważne opcje takie jak zmiana nazw plików, kopiowanie oraz przenoszenie, tworzenie nowych folderów. Nic szalonego. Co ciekawe obsługiwane są tutaj takie usługi jak Box czy Dropbox. Wszystko to możemy podejrzeć w jednym tylko miejscu na naszym smartfonie. Nie trzeba już teraz logować się w wielu miejscach by sprawdzić jaki jest stan naszej wolnej albo zajętej przestrzeni dyskowej.

Najciekawszą jednak funkcją aplikacji jest możliwość robienia backupów. Jak to mówią: są dwa rodzaje ludzi. Ci którzy robią backupy i ci, którzy będą je robić. Dzięki integracji z chmurą możemy dokonać uploadu naszych danych na zewnętrzne serwery. Zdecydowanie bezpieczniejsze rozwiązanie niż przechowywanie kolejnych kart SD. Oczywiście z chmurami również zdarzają się problemy, lecz te najważniejsze dane raczej będziemy mieli zawsze przy sobie.

Polecamy więc aplikacje właściwie wszystkim. Warto mieć zrobione backupy swoich danych. Nawet, jeśli teraz uważamy to za zbędne, to w przyszłości może się okazać, że będziemy żałować naszej błędnej decyzji, o nie robieniu backupów z powodu straty czasu.

Aplikacja za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button