iBankomaty – gdy potrzebujesz pieniędzy

Właściwie każdy z nas znalazł się kiedyś w takiej sytuacji, że potrzebował swoich pieniędzy, a portfel świecił pustkami. Jedynym rozwiązaniem jest wtedy udanie się do bankomatu i wypłacenie ich. Problem polega jednak na tym, że jesteśmy w nieznanym nam miejscu i nie wiemy gdzie się teraz udać. Oczywiście możemy skorzystać z dowolnego bankomatu, jaki znajdziemy na naszej drodze, lecz wtedy może okazać się, że będziemy musieli płacić wysokie prowizje. Jak wiadomo – nikt nie chce ich płacić, więc każdy stara się znaleźć odpowiednie miejsce do pobrania gotówki. Z pomocą przychodzi nam aplikacja iBankomaty.

Jak działa aplikacja? Jest ona strasznie prosta. Najpierw uruchamiamy w telefonie GPS i czekamy na ustalenie naszej pozycji. W ten sposób program wie już gdzie jesteśmy. Baza aplikacji to 14 tysięcy bankomatów. Okazuje się, że mamy możliwość zgłaszania nowych, jeśli tylko gdzieś je dostrzeżemy, a taka pozycja nie figuruje w spisie. Oczywiście można też zgłosić nieistniejący sprzęt, który zostanie usunięty. Wróćmy jednak do sposobu działania. Na podstawie naszej lokalizacji i zapisanych współrzędnych zostajemy poinformowani ile w linii prostej mamy do najbliższych bankomatów danych banków. Następnie wybrać możemy ten jeden konkretny, a wtedy zostanie on nam pokazany na mapie pod adresem, który również wcześniej widzieliśmy.

Od dłuższego już czasu w Google Play widnieje w opisie informacja, że aplikacja jest w fazie beta. Mimo to działa bez żadnych problemów na kilku testowanych przez nas telefonów. Sprawdzając kilka bankomatów okazało się, że baza jest raczej aktualna, gdyż nie było problemów z odnalezieniem żadnego. Bardzo dobrze!

Podobno aktualizacje można pobierać za darmo przez Internet. Czy te się pojawią? Nie wiadomo, gdyż ostatni upgrade był w listopadzie 2011. Miejmy jednak nadzieję, że to dlatego, że twórcy chcą nam dostarczyć produkt kompletny i działający najlepiej jak się da.

Aplikacja w pełni za darmo w Google Play

Zakłady bukmacherskie

Back to top button