ESET Mobile Security – zadbaj o swoje bezpieczeństwo

W dzisiejszych czasach elektronika, a konkretniej komputery są nieodłącznym elementem naszego życia. Oczywiście nie wszędzie i nie dla każdego, lecz nie ma osoby w Polsce, która nie figurowałaby w jakimś systemie, czy spisie właśnie na komputerze czy jakimś serwerze. To sprawia, że pojawiają się oczywiście ludzie, którzy chcą narobić szkód. Bardzo często bez powodu, tak dla zabawy. Przez to wszystko musimy się chronić. Jedną z aplikacji, która nam w tym pomoże jest ESET Mobile Security.

Firma ESET jest bardzo znana w Polsce, gdyż ma ona w swojej ofercie jeden z najpopularniejszych programów antywirusowych, jakim jest NOD32. Zdobył on popularność dlatego, że nie obciążał w ogóle systemu i był bardzo sprawny. Jakiś czas temu powstał odpowiednik aplikacji na Androida. Jak widać więc, jest to program stworzony przeze doświadczoną już na tym polu ekipę. Co ciekawe – Symbian i Windows Mobile miały takie wersje już dawno temu.

ESET Mobile Security broni nas przed złośliwym oprogramowaniem, którego na Androida jest coraz więcej. To za sprawą ogromnej popularności zielonego Robocika. Poza tym mamy możliwość zdalnego zablokowania telefonu, danych na nim zapisanych oraz nawet lokalizacja naszego sprzętu poprzez GPS. Wszystko to za pomocą sms. Bardzo ciekawą opcją jest doppasowanie karty SIM.

Do tego mamy także możliwość blokowania smsów z nieznajomych numerów, blokowanie niechcianych połączeń (tych wychodzących i przychodzących), menadżer procesów, wyświetlanie informacji o systemie. Wszystko oczywiście w języku polskim, który jest jednym spośród 24.

Program przeznaczony tylko dla systemów Android nowszych niż 2.0. Na starszych niestety nie działa. Jeśli chodzi o zgodność z urządzeniami, to nie ma żadnych problemów z działaniem na przeróżnych sprzętach. Przetestowaliśmy to. Można nawet ustawić zabezpieczenie przed usunięciem programu czy przed wyłączeniem go.

Aplikacja za darmo w Google Play. Niestety tylko przez 30dni. Roczna licencja kosztuje 9,99$.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button