Rune Gems – rozpracuj piramidę

Rune Gems to gra logiczna, która jest zupełnie inna od reszty ,,match 3″. Co szczególnego kryje się pod jej tajemniczą nazwą? Opiszę Wam zasady gry akapit pod obrazkiem, byście mogli zrozumieć lekko zagmatwane zasady gry. Uwierzcie mi – warto jest poświęcić chwilę na podszkolenie się, aby później móc spędzać godziny nad rozwiązywaniem zagadek, jakie przygotowali dla Was twórcy gry – StarSprite Studio.

Na ekranie widzicie piramidę widzianą z lotu ptaka. Poukładane są na niej klocki w różnych kolorach, z różnymi wyrzeźbionymi symbolami. Waszym zadaniem jest rozebranie wspomnianej piramidy do zera i skomponowanie potrójnych zestawień takich samych klocków.

Na pasku dolnym macie tabliczkę, na której mieści się maksymalnie siedem klocków. Wasze zadanie polega na przenoszeniu obiektów z planszy na tabliczkę w taki sposób, aby obok siebie znajdowały się identyczne elementy. Załóżmy więc, że interesują nas żółte klocki ze strzałkami. Poszukujemy ich na ekranie (zdarza się, że tylko wierzchnia warstwa jest odblokowana). Klikamy kolejno w bloczki i automatycznie widzimy je na pasku dolnym. Kiedy uda nam się uzbierać trzy, natychmiastowo znikają, a my otrzymujemy odpowiednią ilość punktów.

Teraz inny wariant. Udało nam się zebrać dwa takie same klocki, niestety do trzeciego nie mamy jeszcze dostępu. Szukamy więc na planszy innych bloczków, które zapewnią nam odkrycie kolejnych. Pamiętajcie, ze nie możecie klikać na ślepo. Jeżeli dolny pasek zapełni się bezsensownym układem kolorystycznym np. niebieski, żółty, czerwony, czerwony, fioletowy, możecie mieć spore problemy z awansem do kolejnego levelu krytego w skrzyni.

Mnie do tej pory udało się odblokować kilkanaście pierwszych leveli – powiem z doświadczenia, że każdy kolejny jest trudniejszy, chociaż nie spotkałam się z takim nie do przejścia. Myślę, że jeżeli poznacie dostatecznie zasady, powinniście sobie bez problemu poradzić.

W przypadku Rune Gems nie próbujcie tworzyć kombinacji więcej niż trzech kloców – nie pomoże Wam to w uzyskaniu lepszego wyniku, a może sprawić, że na ekranie będziecie mieć o jeden klocek za dużo. Polecam wszystkim fanom gier logicznych :)

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button