Rockbox – nieznany, lecz doskonały odtwarzacz

Coraz więcej osób wykorzystuje swoje smartfony do słuchania muzyki. Te oferują coraz lepszą jakość dźwięku i powodują coraz mniejsze skrzywienie na twarzy osób, które wiedzą jak powinien grać dobry odtwarzacz. Z tego też powodu pojawia się coraz więcej aplikacji umożliwiających odtwarzanie muzyki.

Tym razem przedstawimy wam aplikację, której na pewno nikt z Was nie zna. Nie jest ona dostępna także w Google Play. Przynajmniej na razie. Dlaczego więc postanowiłem ją tutaj przedstawić? Bo jest po prostu fantastyczna!
Co więc mamy tutaj takiego ciekawego, czego nie znajdziemy w innych odtwarzaczach? Niesamowicie rozbudowane ustawienia, których na pewno nie uświadczymy w innych playerach. Ustawienia dźwięku: regulacja basu, tonów wysokich, balansu, szerokość stereo, karaoke, dithering, kompresor. Jest także crosfeed, który moduluje dźwięk w ten sposób, żeby nie był on męczący dla uszu i sprawiał wrażenie dochodzącego z głośników, dithering dodaje szumy, które redukują zakłócenia, a korektor pozwala na niesamowite rzeczy związane z podbijaniem choćby basu. Możemy tam ustawić dokładnie w Hz częstotliwość, którą chcemy podbić i o ile. Doskonałe.

Mamy także wyrównywanie głośności między utworami, płynne odtwarzanie setów, koncertów, zapisywanie logu last.fm, obsługa plików cue, budzik, timer, style, zakładki, sterowanie głosem, własne ustawienia wyglądu, czcionki, ikonek, gry, aplikacje, wizualizacje, niesamowicie rozbudowane funkcje play list…

Aplikacja wciąż jest w wersji beta, a poprawki pojawiają się nawet kilka razy dziennie. To dlatego, że program ten tworzą użytkownicy i jest on na licencji open-source. Dlatego też ciężko jest znaleźć go w Google Play.

Niestety nie opisałem jeszcze wszystkich możliwości tego oprogramowania. Jego możliwości są potężne.

Plik apk pobieramy stąd

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button