Red Herring – zostań mistrzem kategorii

Darmowa wersja Red Herring zawiera tylko jeden odblokowany zestaw puzzli – Imagination. Nie jest to zwykła układanka. Imagination podzielone jest na 50 leveli, z których dodatkowo zostały wyodrębnione trzy poziomy trudności: łatwy, średni oraz trudny.

Zabawa polega na tym, by dopasować słowa do danej kategorii. Na ekranie wyświetla się tabelka z czterema kategoriami. Do każdej kategorii pasują cztery wyrazy. Musimy w taki sposób porozkładać ikonki na planszy, by wszystko do siebie pasowało. Dodatkowym utrudnieniem jest zastosowanie języka angielskiego, który może niektórym sprawiać problemy.

Poziom łatwy charakteryzuje się tym, że trzy kategorie (wytłuszczone na górze) są wskazane. Czwartą musimy odgadnąć sami, dopasowując po prostu wyrazy. Autorzy dają nam kilka prawidłowo wstawionych słów (na białym tle). Jeżeli któraś kolumna zostanie zapełniona  prawidłowy sposób, możemy przejść do kolejnej.

Średni poziom trudności polega na tym, że na górnym pasku nie widzimy kategorii, jednak wciąż mamy kilka wyrazów, które są pewniakami i do nich należy dopasować kolejne. W ten sposób odgadujemy kategorię.

Trudna rozgrywka jest dla osób, które świetnie znają angielski. Nie ma ani kategorii, ani słów gwarantowanych. Spośród wszystkich 16 wyrazów należy stworzyć 4 tematyczne kategorie.

Co jakiś czas przy wybranym słowie pojawia się gwiazdka. Jest to ciekawostka, którą możemy przeczytać, klikając w prostokątny klocek. Jeżeli w którymś momencie utkniemy, możemy skorzystać z podpowiedzi umieszczonej na dolnym pasku.

Może się wydawać, że gra jest nudna, jednak musicie mi uwierzyć na słowo, że wcale tak nie jest. Wielką frajdę sprawiało mi tworzenie kategorii w wyrazów wcale nie tak oczywistych, jak sobie to wyobrażałam. Ci, którzy angielski znają choćby w stopniu podstawowym, powinni sobie świetnie poradzić w produkcji studia Blue Ox Technologies.

icon
Red HerringBlue Ox Family Games, Inc.GamesBezpłatneDownload

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button